Henri Plaat - zonder titel

Henri Plaat - zonder titel kopen? Bied vanaf 60!
Henri Plaat - zonder titel kopen? Bied vanaf 60!Henri Plaat - zonder titel kopen? Bied vanaf 60!Henri Plaat - zonder titel kopen? Bied vanaf 60!Henri Plaat - zonder titel kopen? Bied vanaf 60!
  • Henri Plaat (1936-2023)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Jaartal 1979
Techniek Litho
Stijl Abstract
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 57 x 77 cm (h x b)
Incl. lijst 59 x 79 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Oplage 65/150
Henri Plaat was een zeer veelzijdig beeldend kunstenaar. Naast vele tekeningen, talloze gouaches, schilderijen en collages maakte hij ook een groot aantal korte films en geluidsfragmenten.
Hij studeerde aan de Gerrit Rietveld Akademie midden jaren vijftig en begon als typograaf. In begin ‘60 besloot hij zich te concentreren op schilderen en aquareleren. Rond 1966 begon hij korte films en reisverslagen te maken, meestal met een 16mm hand-camera.
Al van kinds af aan droomde Plaat ervan om archeoloog te worden, een passie die hij samen met zijn moeder deelde. Hij was gefascineerd door de hiërogliefen van het oude Egypte en de oude geschriften van de Maya cultuur. Zijn jongensdroom was om ook een eigen geheimschrift te ontwikkelen, die honderden jaren later door geleerden bij opgravingen zou worden teruggevonden. De kansen op een universitaire studie Archeologie waren door zijn vroegtijdig vertrek van het gymnasium verkeken. Toch zou zijn fascinatie voor het verleden een belangrijk bestanddeel van zijn beeldend oeuvre blijven.
Eind jaren zestig duiken de eerste tekens in zijn gouaches op. Ze vloeien automatisch en in hoog tempo uit zijn pen. Het zijn patronen in lange reeksen achter elkaar of opeen gestapeld, die door hun vorm – een soort mens- en dierfiguren – nog het beste te vergelijken zijn met de hiërogliefen. Hiermee had Plaat dan toch zijn jongensdroom (het maken van een eigen geheimschrift) verwezenlijkt.

N.B. Voorkeur is ophalen in Dieren. In overleg kan het werk (in Nederland) verzonden worden
voor €25,--

Werk is licht vergeeld.
Afhalen Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Dieren, Nederland