5. Henri Plaat

Henri Plaat (1936)

15 aangeboden items / 222 verkochte items

FA. (83 x Favoriet)

Henri PLAAT (Amsterdam 1936)

Grafische ontwerper, Beeldend kunstenaar, maker van korte films, teken/schilderaar.

Opleiding:

Veelzijdig kunstenaar Henri Plaat is geboren in Amsterdam en groeide op in de buurt achter het concertgebouw. In verband met zijn veelvuldig verzuim verliet hij voortijdig zijn Gereformeerde Gymnasium opleiding. Uit een aantal testen bleek dat de kunstnijverheidschool afdeling typologie het beste bij hem zou passen. Na het afronden van zijn typologie opleiding was Plaat korte tijd werkzaam als grafisch vormgever. Omdat hij dit te beperkt vond begon hij daarnaast te tekenen. In 1963, besloot hij zijn carriere verder te wijden aan de beeldende kunst en ging hij ook schilderen en aquarelleren. Ook maakte hij geluidsmontage onder een pseudoniem Henri Schweben, een aantal van zijn korte films zal ook onder deze naam worden uitgebracht. Evenals veel van zijn films hadden zijn geluidscollages vaak de Tweede Wereldoorlog tot onderwerp. Zijn fascinatie voor dit thema ontstond onder meer door het zien van oorlogsjournaals in het filmmuseum in het jaar dat hij het gymnasium verliet. Juist de tragiek van de oorlog wil hij in het absurde trekken, want 'tragische situaties hebben onvermijdelijk absurdistische kanten'.

Henri Plaat heeft tot nu toe al veel verschillend werk gemaakt varierend van gouaches, tekeningen, collages, litho's, etsen, olieverfschilderijen, veertig films, geluidscollages, cartoons, teksten en reeksen foto's. Toch is Plaat vooral bekend vanwege zijn landschappelijk werk, dat hoofdzakelijk bestaat uit collages die zijn samengesteld uit vierkanten of diagonalen. Naast het bekende landschappelijke werk is Plaat ook in de jaren tachtig begonnen met de serie Godinnen. Een serie gouaches waarin hij, in combinatie met Afrikaanse beelden, de silhouetten van menselijke figuren verbeeld.

Exposities en prijzen:

Galerie ROGER KATWIJK, Amsterdam

AMC Brummelkamp Galerie en AMC-vitrines, Amsterdam

Kunstcollectie KPN, Den Haag

TNT Post Kunstcollectie, Den Haag

15 aangeboden items van deze kunstenaar
Henri Plaat - Gouache op papier, Zonder titel (groot) kopen? Bied vanaf 50!

Henri Plaat - Gouache op papier, Zonder titel (groot)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal2015
TechniekGouache
Afmetingen70 cm x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Henri Plaat - Aquarel: gekleurde blokken - 1991 kopen? Bied vanaf 149!

Henri Plaat - Aquarel: gekleurde blokken - 1991

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1991
TechniekAquarel
Afmetingen50 cm x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal2012
TechniekGouache
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Henri Plaat - Aquarel: Voor Helen, van Henri - 1985 kopen? Bied vanaf 125!

Henri Plaat - Aquarel: Voor Helen, van Henri - 1985

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1985
TechniekAquarel
Afmetingen29.5 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Henri Plaat - Zeefdruk - Compositie van figuren 6/190 - 1971 - 21982 kopen? Bied vanaf 50!

Henri Plaat - Zeefdruk - Compositie van figuren 6/190 - 1971 - 21982

Geplaatst doorZaansgroen

Jaartal1971
Afmetingen75 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Henri Plaat - Gouache op papier, Zonder titel (groot) kopen? Bied vanaf 15!

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal2015
TechniekGouache
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Henri Plaat - Abstracte compositie - met lijst kopen? Bied vanaf 195!

Henri Plaat - Abstracte compositie - met lijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2010
TechniekGouache
Afmetingen53 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst
Henri Plaat - zonder titel kopen? Bied vanaf 55!

Henri Plaat - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1972
TechniekLitho
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2006
TechniekGouache
Afmetingen42 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst

Henri Plaat - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1971
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Henri Plaat - Aquarel - Dame kopen? Bied vanaf 100!

Henri Plaat - Aquarel - Dame

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKeesvanDongenArt

Jaartal2006
TechniekAquarel
Afmetingen29.5 cm x 19.7 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Henri Plaat - Compositie met figuurtjes, litho kopen? Bied vanaf 45!

Henri Plaat - Compositie met figuurtjes, litho

Geplaatst doorRosser

Jaartal1971
TechniekLitho
Afmetingen77 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Henri Plaat - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1984
TechniekLitho
Afmetingen57 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Henri Plaat - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1971
TechniekLitho
Afmetingen57 cm x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2007
TechniekGouache
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKarton
IngelijstIngelijst