Deze hand-ingekleurde litho is gebaseerd op Jan Toorops beroemde krijttekening Maria met Kind, die hij in 1923 in Den Haag vervaardigde.
De oorspronkelijke tekening behoort tot de late symbolistische periode van Toorop, waarin religieuze en mystieke thema’s centraal stonden.
De voorstelling toont de Heilige Maagd Maria met het Christuskind, beiden met subtiele stralenkransen omgeven.
Hun serene gezichten en langgerekte lijnen zijn kenmerkend voor Toorops gestileerde religieuze stijl, waarin oosterse en gotische invloeden samensmelten.
In deze versie is de prent zorgvuldig met de hand ingekleurd, vermoedelijk in de jaren twintig of dertig,
met zachte tinten blauw, okergeel en karmijnrood — kleuren die warmte en spiritualiteit toevoegen aan het sobere lijnenspel van de litho.
Hand-ingekleurde varianten zoals deze werden destijds verspreid onder katholieke gezinnen als huisdevotie,
waardoor elk exemplaar een uniek karakter kreeg.
De lichte papierschade en verkleuring getuigen van bijna een eeuw geschiedenis,
en dragen bij aan de authentieke uitstraling van het werk.
Toorop was bijzonder geïnteresseerd in de voorstelling van de moeder met het kind. In de laatste jaren van zijn kunstenaars carrière heeft hij Moeder Gods met Christuskind dan ook meerdere keren in beeld gebracht.
Afhandeling:
Wanneer u de hoogste bieder bent, ontvangt u na afloop van de veiling per e-mail een betaalverzoek van Kunstveiling voor de door u aangekochte werken. Hierin vindt u details met betrekking tot de afhandeling. Bij verzending: Aangetekend en incl. de factuur. U hebt de mogelijkheid om het item zelf of door een koerier af te halen.