Een ingelijste litho van de Nederlandse kunstenares Lotti van der Gaag (1923-1999) en de catalogus van de expositie van Lotte van der Gaag in Het Stedelijk Museum Amsterdam van 20 januari tot 20 februari 1962 en in De Rotterdamsche Kunstkring van 7 maart tot 25 maart 1962. -De litho is drukgesigneerd en is ingelijst in een zwarte metalen lijst met glasplaat. -De catalogus heeft een papieren omslag, 16 bladzijden, en heeft afbeeldingen en informatie over het werk van Lotti van der Gaag met teksten van Hugo Claus en Charles Estienne. De litho zat losbladig in de catalogus. -Afmetingen: Lijst, 31 x 25 x 2 cm. Litho, 25½ x 18½ cm. Catalogus, 26 x 19 cm. -Conditie: De ingelijste litho is in goede staat. De catalogus is in goede, gelezen staat. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
Informatie over de kunstenares: Lotti (Charlotte) van der Gaag (Den Haag, 18 december 1923 - Nieuwegein, 19 februari 1999) was een Nederlands beeldhouwer en kunstschilder. -Opleiding: Ze studeerde tot 1949 aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten en volgde lessen aan de Vrije Academie in Den Haag. In 1951 volgde zij lessen in het atelier van Ossip Zadkine. Lotti van der Gaag begon in de jaren veertig, op aandringen van de schilder Bram Bogart, met wie zij toen samenwoonde, met beeldhouwen. In 1950 verhuisde ze naar Parijs, waar ze via Simon Vinkenoog contact kreeg met leden van de Cobra-beweging. Met Karel Appel en Corneille deelde zij hetzelfde atelierpand in Parijs. Zij werd in haar werk sterk beïnvloed door Cobra, met name waar het ging om haar fantasiefiguren. In 1952 werd haar werk in het Stedelijk Museum in Amsterdam getoond. Daarna werd haar werk ook geëxposeerd in diverse Nederlandse en Parijse musea en galeries. Vanaf 1974 ging Van der Gaag schilderen. In haar werk bleven de fantasiefiguren overheersen. (Bron: Wikipedia)
Afhandeling: -De ingelijste litho en de catalogus kunnen afgehaald worden in Amsterdam. -De ingelijste litho en de catalogus kunnen aangetekend verzonden worden via PostNL. Verzendkosten: -Binnen Nederland: 10,00 euro. -Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.
Goed
De ingelijste litho is in goede staat. De catalogus is in goede, gelezen staat.
Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
Tot 2 kg.
€ 10,00
Naar België
€ 15,00
€ 15,00
Europese Unie
€ 17,50