Ets “een Turksche begrafenis” uit 1889.
Catalogus Van Wisselingh No 60 (linksonder vermeld met potlood).
Het gaat hier om een ets op geschept Hollands papier met watermerk. Op de achterzijde van de ets staat een verzamelaarsstempel: vE.
Losbladig en nooit ingelijst geweest.
Beeldmaat 8,5 cm x 13 cm. Bladmaat 22 cm x 33 cm.
Met potlood gesigneerd en genummerd (No 39).
Marius Bauer (1867 – 1932) was een Nederlandse kunstschilder. De grootste bekendheid kreeg hij met het maken van etsen en litho’s met Oosterse taferelen. Na een leerperiode bij Salomon van Witsen ontdekte de kunsthandelaar Van Wisselingh Bauer’s grote talent. Met diens financiële steun vertrok Bauer naar Constantinopel om er te tekenen en te schetsen. De tachtig etsen waarmee hij terugkwam waren zó goed dat deze de 21-jarige kunstenaar verzekerde van een levenslange samenwerking met de gerenommeerde Kunsthandel Van Wisselingh. Bauer maakte vooral etsen, aquarellen, en olieverfschilderijen van Oosterse steden, kamelen, olifanten, Arabieren en moskeeën. Zijn stijl kan omschreven worden als impressionistisch maar is ook beïnvloed door de Haagse School in zowel techniek als lichtgebruik.