Pol Bury - gevierd Op-Art / Kinetisch kunstenaar - "houten Kubus" - gesigneerd

Pol Bury - gevierd Op-Art / Kinetisch kunstenaar - "houten Kubus" - gesigneerd kopen? Bied vanaf 53!
Pol Bury - gevierd Op-Art / Kinetisch kunstenaar - "houten Kubus" - gesigneerd kopen? Bied vanaf 53!Pol Bury - gevierd Op-Art / Kinetisch kunstenaar - "houten Kubus" - gesigneerd kopen? Bied vanaf 53!Pol Bury - gevierd Op-Art / Kinetisch kunstenaar - "houten Kubus" - gesigneerd kopen? Bied vanaf 53!Pol Bury - gevierd Op-Art / Kinetisch kunstenaar - "houten Kubus" - gesigneerd kopen? Bied vanaf 53!Pol Bury - gevierd Op-Art / Kinetisch kunstenaar - "houten Kubus" - gesigneerd kopen? Bied vanaf 53!Pol Bury - gevierd Op-Art / Kinetisch kunstenaar - "houten Kubus" - gesigneerd kopen? Bied vanaf 53!Pol Bury - gevierd Op-Art / Kinetisch kunstenaar - "houten Kubus" - gesigneerd kopen? Bied vanaf 53!
  • Pol Bury (1922-2005)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
TechniekLitho
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen75 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
  • Pol Bury ( Haine-Saint-Pierre, 26 april 1922 – Parijs, 28 september 2005) was een Belgisch schilder en beeldhouwer, die deel uitmaakte van de Waalse Surrealistische beweging en van de Cobra-groep.

    Hij werd bekend met zijn fonteinen tot in de Verenigde Staten en Japan en door zijn bijdragen aan de Kinetische kunst. Op zestienjarige leeftijd begon hij teken- en decoratielessen te volgen aan de academie voor schone kunsten in Bergen. Al snel maakte hij kennis met het werk van Tanguy en begon hij zelf te schilderen. Ook de doeken van René Magritte hebben hem beïnvloed. Vanaf 1947 begon Bury steeds abstracter te schilderen en werd hij gedwongen de surrealistische beweging te verlaten om zich aan te sluiten bij de groep la jeune peinture belge.

    Van toen af stelde hij zijn werken tentoon met kunstenaars van de Cobra-groep. Hij verliet Cobra echter weer snel, doordat hij zich niet kon verenigen met de sterke hang naar het spontane. In 1969 maakte hij zijn eerste monumentale werk: een fontein voor de universiteit van Iowa. In Brussel bevindt zich de fontein Pol Bury, door hem gemaakt en naar hem vernoemd.

fraaie scherpe litho - losbladig

Pol Bury (1922-2005)

BelgischBelgischFransFransAlle items van deze kunstenaar (1)
Geplaatst door  artpointamsterdam
FA. (114)

3060 verkochte items
Alle items van deze verkoper (49)
55 cm
75 cm
Sluit over 1d 17u 48m 45s
Openingsbod€ 53
ObjectlocatieAmsterdam, Nederland
Starttijd:25-09-2022 om 16:29
Eindtijd:04-10-2022 om 22:17