Zeer fraaie en gezochte ets van de hand van Willem Witsen.
Te zien op deze ets is één van zijn gezichten op de Oude Schans in Amsterdam. Prachtig van compositie en zeer gedetailleerd. Ook het vermelden waard is de fraaie reflectie die in het water te zien is.
Rechtsonder met potlood gesigneerd. Linksonder genummerd met nr. 15. Het is aannemelijk dat deze ets door Willem Witsen zelf is afgedrukt, dit staat beschreven in 'Het etswerk van Willem Witsen', de geïllustreerde catalogus van E.J. van Wisselingh & Co. Het was gebruikelijk dat Witsen van zijn etsen de eerste tien of twintig exemplaren zelf van de etspers af liet rollen.
Dit betreffende werk staat ook in de catalogus vermeld, onder nummer 484. Achter op de lijst zit nog een sticker van E.J. van Wisselingh & Co. met daarop het nummer en de titel.
Het geheel verkeert in prima conditie. Het blad is in de jaren verkleurd, wat redelijkerwijs te verwachten valt van een werk op papier van meer dan 100 jaar oud. Verder is het werk erg netjes, geen vlekken of andere beschadigingen.
Een ander exemplaar van deze ets zit in de collectie van het Kunstmuseum in Den Haag.
Gezien de grootte en de kwetsbaarheid van het geheel heeft ophalen de voorkeur. Eventuele verzending/bezorging in overleg.