Armando (1929-2018)
  5. Armando
Armando (1929-2018)

Armando (1929-2018)

Kunstschilder, Beeldhouwer, Graficus

Herman Dirk van Dodeweerd, bekend als ARMANDO (Amsterdam 1929 - Potsdam 2018)

Beeldhouwer, Schrijver, Film- en documentairemaker, Violist

Opleiding

Armando studeerde een aantal jaren kunstgeschiedenis te Amsterdam.

Hij woont in Amstelveen en werkt te Amsterdam.

Biografie

Armando (Amsterdam 1929) behoort tot de belangrijkste naoorlogse Nederlandse kunstenaars en hij wordt nationaal en internationaal gewaardeerd. Zijn werk, met als basis zijn persoonlijke ervaring van de Tweede Wereldoorlog in Amersfoort, handelt over existentiële en universele thema's die hij beschrijft in termen van macht en onmacht, daders en slachtoffers, herinnering, vergankelijkheid en melancholie.

Fascinatie voor geweld en kwaad bepaalt zijn werk van meet af aan. Verbaasd over de verraderlijke schoonheid van dit geweld, werkt Armando zijn thematiek in elke discipline die hij beoefent op unieke wijze uit. Gedreven door het verlangen naar inzicht in het kwaad en naar de beheersing van de technieken om zijn thematiek vorm te geven, verkent hij de mogelijkheden van ieder medium tot het uiterste.

Het werk van Armando omvat series monumentale schilderijen, pasteus en doorwerkt in zwart en wit met hier en daar sporen van kleur, subtiele, poëtische tekeningen en grafiek. Vanaf 1989 ontstaan sculpturen die door natuurkrachten gevormd en gebeukt lijken. Proza en poëzie van Armando nemen een eigen plaats in. In een zeer specifieke taal wordt het onzegbare, omgeven door veel wit, verwoord. Documentaires waarin zowel daders als slachtoffers het woord krijgen, films, toneel- en theatervoorstellingen completeren een oeuvre waarvan zowel beeldend als literair werk meermalen is bekroond. Als violist van het Armando Kwartet drukt Armando het gevoel van weemoed en melancholie, dat een plek heeft in al zijn werk, in muziek uit.

Behoort tot de volgende stromingen/groepen: Nul Groep

Exposities en prijzen

1984 - De Multatuliprijs voor Machthebbers, verslagen uit Berlijn en Toscane. 1985 - De eerste Jacobus van Looyprijs, een vijfjaarlijkse oeuvreprijs voor dubbeltalenten Armandomuseum, Amersfoort Princessehof, Leeuwarden

Aangeboden items
39
Verkochte items
761
Nationaliteit
NederlandsNederlands  DuitsDuits
Links
Favoriet
FA. (322 x Favoriet)
39 aangeboden items van deze kunstenaar
Armando - Giclee DER BOGEN Handgesigneerd---SLECHTS 30 EX!!! kopen? Bied vanaf 159!
Armando - Giclee DER BOGEN Handgesigneerd---SLECHTS 30 EX!!!Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorkleurrijkekunstfriesland

TechniekGiclée
Afmetingen49 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Kleurengiclee DER DURCHGANG SLECHTS 30EX!!! kopen? Bied vanaf 159!
Armando - Kleurengiclee DER DURCHGANG SLECHTS 30EX!!!Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorHans1951

TechniekGiclée
Afmetingen54 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Kleurengiclee op LINNEN--- DER TISCH SLECHTS 25EX!!! kopen? Bied vanaf 189!
Armando - Kleurengiclee op LINNEN--- DER TISCH SLECHTS 25EX!!!Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorHans1951

Jaartal2014
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerTextiel
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Landschap in Rood kopen? Bied vanaf 295!
Armando - Landschap in RoodGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorcolourfulartlimburg

TechniekGiclée
Afmetingen75 cm x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Armando - giclee: het landschap - 2014 kopen? Bied vanaf 159!
Armando - giclee: het landschap - 2014Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstverkoperWestland

Jaartal2014
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Das Rad 1993 50/50 gesigneerd kopen? Bied vanaf 250!
Armando - Das Rad 1993 50/50 gesigneerdGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorMDenise

Jaartal1993
TechniekLitho
Afmetingen55 cm x 39.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - giclee: Der Tisch kopen? Bied vanaf 159!
Armando - giclee: Der TischGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal2014
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen64 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - giclee: Der Krieger kopen? Bied vanaf 139!
Armando - giclee: Der KriegerGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal2015
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen61 cm x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - giclee: Damals kopen? Bied vanaf 159!
Armando - giclee: DamalsGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal2015
TechniekGiclée
Afmetingen53.5 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - giclee: Das Fenster kopen? Bied vanaf 159!
Armando - giclee: Das FensterGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal2015
TechniekGiclée
Afmetingen52 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - giclee: Körperlich kopen? Bied vanaf 159!
Armando - giclee: KörperlichGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal2015
TechniekGiclée
Afmetingen62.5 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - litho -2003 - oplage 60 ex. kopen? Bied vanaf 125!
Armando - litho -2003 - oplage 60 ex.Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorkunstvanOtto

Jaartal2003
TechniekLitho
Afmetingen33 cm x 23.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - gesigneerde litho ‘das Blatt’ - 2010. kopen? Bied vanaf 225!
Armando - gesigneerde litho ‘das Blatt’ - 2010.Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal2010
TechniekLitho
Afmetingen32 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Zonder titel kopen? Bied vanaf 145!
Armando - Zonder titelGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorDabra_art

TechniekGiclée
Afmetingen58 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Rode compositie kopen? Bied vanaf 100!
Armando - Rode compositieGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorDabra_art

TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Kleurengiclee FUNDSTUCK SLECHTS 25 EX!!! kopen? Bied vanaf 159!
Armando - Kleurengiclee FUNDSTUCK SLECHTS 25 EX!!!Grafiek (handgesigneerd)

TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Kleurengiclee DER BERG SLECHTS 30 EX!!! kopen? Bied vanaf 159!
Armando - Kleurengiclee DER BERG SLECHTS 30 EX!!!Grafiek (handgesigneerd)

TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - WP - zonder titel kopen? Bied vanaf 165!
Armando - WP - zonder titelGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2012
TechniekGiclée
Afmetingen60 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Kleurengiclee FELSIG SLECHTS 30EX!!! kopen? Bied vanaf 159!
Armando - Kleurengiclee FELSIG SLECHTS 30EX!!!Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorHans1951

TechniekGiclée
Afmetingen57 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Kleurengiclee ROTES GEWAND Handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 159!
Armando - Kleurengiclee ROTES GEWAND Handgesigneerd.Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorHans1951

TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Armando - zonder titel kopen? Bied vanaf 175!
Armando - zonder titelGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - "DER DURCHGANG " - Handgesigneerd - kleurengiclée kopen? Bied vanaf 149!
Armando - "DER DURCHGANG " - Handgesigneerd - kleurengicléeGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorbone

Verzending Internationaal

TechniekGiclée
Afmetingen53 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - ohne Titel kopen? Bied vanaf 80!
Armando - ohne TitelGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorwopper44

Verzending Internationaal

Jaartal2016
TechniekGiclée
Afmetingen56 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Armando - giclee op plexiglas + standaard: Brücke - 2015 (oplage slechts 25) kopen? Bied vanaf 295!
Armando - Armando - giclee op plexiglas + standaard: Brücke - 2015 (oplage slechts 25)Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal2015
TechniekGiclée
Afmetingen50 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKunststof
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Flügel – gesigneerde Materie etsGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorFojo

Jaartal2016
TechniekCarborundum
Afmetingen50 cm x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Litho: het plechtige, het dondere... kopen? Bied vanaf 175!
Armando - Litho: het plechtige, het dondere...Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1984
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 32.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 69 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - zonder titel kopen? Bied vanaf 135!

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - rote Blume kopen? Bied vanaf 150!
Armando - rote BlumeGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorwopper44

Verzending Internationaal

Jaartal2004
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - WP - zonder titel kopen? Bied vanaf 160!

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2012
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - zonder titel kopen? Bied vanaf 145!

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Kleurengiclee DER BAUM Handgesigneerd---SLECHTS 25 EX!!! kopen? Bied vanaf 159!
Armando - Kleurengiclee DER BAUM Handgesigneerd---SLECHTS 25 EX!!!Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorHans1951

TechniekGiclée
Afmetingen59 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Kunst kopen van Armando

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Armando? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Armando. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Armando en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Armando te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Armando!

Volg het aanbod kunst van Armando te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Armando te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Armando instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Armando kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Armando!

Waarom via Kunstveiling kunst van Armando kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Armando en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Armando via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Armando of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Armando?

Kunst kopen van Armando begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Armando, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Armando. Om meer kans te maken om de Armando te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Armando! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.