5. Armando

Armando (1929-2018)

40 aangeboden items / 676 verkochte items

FA. (289 x Favoriet)

ARMANDO

Beeldhouwer, Schrijver, Film- en documentairemaker, Violist

Geboren te Amsterdam in 1929

Opleiding:

Armando studeerde een aantal jaren kunstgeschiedenis te Amsterdam.

Hij woont in Amstelveen en werkt te Amsterdam.

Armando (Amsterdam 1929) behoort tot de belangrijkste naoorlogse Nederlandse kunstenaars en hij wordt nationaal en internationaal gewaardeerd. Zijn werk, met als basis zijn persoonlijke ervaring van de Tweede Wereldoorlog in Amersfoort, handelt over existentiële en universele thema's die hij beschrijft in termen van macht en onmacht, daders en slachtoffers, herinnering, vergankelijkheid en melancholie.

Fascinatie voor geweld en kwaad bepaalt zijn werk van meet af aan. Verbaasd over de verraderlijke schoonheid van dit geweld, werkt Armando zijn thematiek in elke discipline die hij beoefent op unieke wijze uit. Gedreven door het verlangen naar inzicht in het kwaad en naar de beheersing van de technieken om zijn thematiek vorm te geven, verkent hij de mogelijkheden van ieder medium tot het uiterste.

Het werk van Armando omvat series monumentale schilderijen, pasteus en doorwerkt in zwart en wit met hier en daar sporen van kleur, subtiele, poëtische tekeningen en grafiek. Vanaf 1989 ontstaan sculpturen die door natuurkrachten gevormd en gebeukt lijken. Proza en poëzie van Armando nemen een eigen plaats in. In een zeer specifieke taal wordt het onzegbare, omgeven door veel wit, verwoord. Documentaires waarin zowel daders als slachtoffers het woord krijgen, films, toneel- en theatervoorstellingen completeren een oeuvre waarvan zowel beeldend als literair werk meermalen is bekroond. Als violist van het Armando Kwartet drukt Armando het gevoel van weemoed en melancholie, dat een plek heeft in al zijn werk, in muziek uit.

Behoort tot de volgende stromingen/groepen: Nul Groep

Exposities en prijzen:

1984 - De Multatuliprijs voor Machthebbers, verslagen uit Berlijn en Toscane. 1985 - De eerste Jacobus van Looyprijs, een vijfjaarlijkse oeuvreprijs voor dubbeltalenten Armandomuseum, Amersfoort Princessehof, Leeuwarden

Door: Arthur Brouwers

Nederlands Duits

39 aangeboden items van deze kunstenaar
Laatste
kans
Armando - Kleurengiclee DER KOPF Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 159!

Armando - Kleurengiclee DER KOPF Handgesigneerd

Geplaatst doorkleurrijkekunstfriesland

TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 58 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Armando - Kleurengiclee KORPERLICH Handgesigneerd. kopen? Bied vanaf 159!

Armando - Kleurengiclee KORPERLICH Handgesigneerd.

TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Litho kopen? Bied vanaf 195!

Armando - Litho

Geplaatst doorCello1

Jaartal1995
TechniekLitho
Afmetingen21 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - zonder titel kopen? Bied vanaf 175!

Armando - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Armando - Kleurengiclee ES REGNET Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 159!

Armando - Kleurengiclee ES REGNET Handgesigneerd

TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Ingelijste giclee - 1989 kopen? Bied vanaf 275!

Armando - Ingelijste giclee - 1989

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekGiclée
Afmetingen59.5 cm x 78.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Armando - Die Hand kopen? Bied vanaf 145!

Armando - Die Hand

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2007
TechniekGiclée
Afmetingen54 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - litho : geometrische compositie - 1998 kopen? Bied vanaf 225!

Armando - litho : geometrische compositie - 1998

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1998
TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Armando - Kleurengiclee MOUNTAIN Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 159!

Armando - Kleurengiclee MOUNTAIN Handgesigneerd

TechniekGiclée
Afmetingen54 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Kleurengiclee BEINE Handgesigneerd kopen? Bied vanaf 159!

Armando - Kleurengiclee BEINE Handgesigneerd

TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Giclee DER BOGEN Handgesigneerd. SLECHTS 25EX kopen? Bied vanaf 159!

Armando - Giclee DER BOGEN Handgesigneerd. SLECHTS 25EX

TechniekGiclée
Afmetingen49 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - handgesigneerde KLEURENLITHO - 'Der Kopf' - 1989 kopen? Bied vanaf 280!

Armando - handgesigneerde KLEURENLITHO - 'Der Kopf' - 1989

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1989
TechniekLitho
Afmetingen57 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Het plechtige, het donkere, met o.a. tekening en 6 litho's (laatste keer!!!) kopen? Bied vanaf 1250!

Armando - Het plechtige, het donkere, met o.a. tekening en 6 litho's (laatste keer!!!)

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorRosser

Jaartal1984
TechniekPotlood
Afmetingen54 cm x 37 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Armando - het Plechtige, het Donkere – 6 gesigneerde litho’s kopen? Bied vanaf 895!

Armando - het Plechtige, het Donkere – 6 gesigneerde litho’s

Geplaatst doorFojo

Jaartal1984
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Armando - Flügel – gesigneerde Materie ets

Geplaatst doorFojo

Jaartal2016
TechniekCarborundum
Afmetingen50 cm x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - gesigneerde litho kopen? Bied vanaf 249!

Armando - gesigneerde litho

Geplaatst doorFojo

Jaartal1986
TechniekLitho
Afmetingen73.5 cm x 54 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - gemonografeerde litho kopen? Bied vanaf 195!

Armando - gemonografeerde litho

Geplaatst doorFojo

Jaartal2003
TechniekLitho
Afmetingen33 cm x 23.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Karakteristiek Werk "Ons Landschap " / SLECHTS 30 EX WERELDWIJD kopen? Bied vanaf 145!

Armando - Karakteristiek Werk "Ons Landschap " / SLECHTS 30 EX WERELDWIJD

Geplaatst doorCharlesArt

Jaartal2016
TechniekGiclée
Afmetingen61.0 cm x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Der Baum kopen? Bied vanaf 300!

Armando - Der Baum

Geplaatst doorMarjanIrene

Jaartal1988
TechniekLitho
Afmetingen51.5 cm x 66.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Armando - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekGiclée
Afmetingen64 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - rode hand kopen? Bied vanaf 100!

Armando - rode hand

Geplaatst doorfwvanhelden

Jaartal2018
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Armando - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 69 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Armando - giclee op linnen: Das Gestalt. kopen? Bied vanaf 195!

Armando - Armando - giclee op linnen: Das Gestalt.

Geplaatst doorFloris2021

TechniekGiclée
Afmetingen122 cm x 100 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerTextiel
IngelijstAlleen in Passe-partout
Armando - zonder titel kopen? Bied vanaf 135!

Armando - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Armando - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Abstracte compositie, litho kopen? Bied vanaf 150!

Armando - Abstracte compositie, litho

Geplaatst doorRosser

Jaartal1984
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorRosser

Jaartal1984
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Fahnen (1984), publicatie met originele tekening kopen? Bied vanaf 195!

Armando - Fahnen (1984), publicatie met originele tekening

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorRosser

Jaartal1984
TechniekPotlood
Afmetingen30 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Gestalte in Rood (strak gelijst, nieuwe lijst+passepartout) kopen? Bied vanaf 235!

Armando - Gestalte in Rood (strak gelijst, nieuwe lijst+passepartout)

Geplaatst doorcolourfulartlimburg

Jaartal2013
TechniekGiclée
Afmetingen93 cm x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Armando - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Armando - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekGiclée
Afmetingen62 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Armando - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2000
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Handen - In nieuwstaat - LAATSTE KANS kopen? Bied vanaf 119!

Armando - Handen - In nieuwstaat - LAATSTE KANS

Geplaatst doorArrt

Jaartal2014
TechniekGiclée
Afmetingen50 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorSneekkunst

TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Giclee: Komposition in Rot - 2015 kopen? Bied vanaf 129!

Armando - Giclee: Komposition in Rot - 2015

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal2015
TechniekGiclée
Afmetingen61 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Giclee: Korperlich kopen? Bied vanaf 159!

Armando - Giclee: Korperlich

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal2015
TechniekGiclée
Afmetingen62.5 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Giclee: Damals kopen? Bied vanaf 159!

Armando - Giclee: Damals

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal2015
TechniekGiclée
Afmetingen53.5 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Armando - giclee op plexiglas inclusief standaard: Brücke - 2015 kopen? Bied vanaf 295!

Armando - Armando - giclee op plexiglas inclusief standaard: Brücke - 2015

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal2015
TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
DragerKunststof
IngelijstNiet Ingelijst
Armando - Kleurengiclee FLUGEL Handgesigneerd / GROOT! kopen? Bied vanaf 169!

Armando - Kleurengiclee FLUGEL Handgesigneerd / GROOT!

TechniekGiclée
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst