5. Dick Cassee

Dick Cassee (1930)

2 aangeboden items / 70 verkochte items

FA. (48 x Favoriet)

Dick CASSÉE (Bloemendaal 1930)

Aquarellist, beeldhouwer, graficus, fotograaf

Opleiding:

Cassee heeft zijn opleiding gedaan aan de AKI Enschede van 1950-1954 In 1961 heeft hij in Parijs in Atelier 17 gewerkt bij S.W. Hayter. Van 1966 tot 1988 was Cassee docent aan de Academie voor Kunst en Vormgeving in Den Bosch.

Dick Cassee behoort tot de belangrijkste grafische kunstenaars van Nederland. Hedentendagen woont en werkt hij in Amsterdam. Cassee maakt landschappen, duinlandschappen, non figuratief en geometrisch abstract werk. Dick Cassee wordt geïnspireerd door weidse verlaten landschappen, vanuit de directe waarneming ontstaan zijn tekeningen. Hij tekent het onderwerp ter plekke 10 tallen malen om "de vorm mee te nemen", waarna ze verder uitgewerkt worden in het atelier. Na 2006 wordt de figuratieve gelijkenis voor hem ondergeschikt.

Exposities en prijzen:

1965 Grafiekprijs zwart wit 1966 onderscheiden door de nederlandse sectie Aica voor Grafiek 1982 Jeanne Bieruma Oosting prijs voor aquarel

2 aangeboden items van deze kunstenaar

Dick Cassee - Aluminiumdruk - 'Loch Carron' - 1988 kopen? Bied vanaf 125!

Dick Cassee - Aluminiumdruk - 'Loch Carron' - 1988

Geplaatst doorJJvanWijk

Eindtijd06-06-2021 om 21:33

Jaartal1988
TechniekSjabloondruk
Afmetingen49 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst
Dick Cassee - Schetsblad 1996 kopen? Bied vanaf 85!

Dick Cassee - Schetsblad 1996

Geplaatst doorKunstbedrijf

Eindtijd17-07-2021 om 22:39

Jaartal1996
TechniekOffset
Afmetingen29 cm x 42 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst