5. Edgar Fernhout

Edgar Fernhout (1912-1974)

1 aangeboden items / 40 verkochte items

FA. (32 x Favoriet)

Edgar FERNHOUT (Bergen 1912 - Bergen 1974)

Edgar Fernhout begon na het gymnasium in Alkmaar en Amsterdam aan zijn werk als schilder in Amsterdam en verhuisde daarna meerdere keren met zijn moeder, Charley Toorop, die tevens kunstenares was. In het begin van zijn kunstenaarsleven schilderde hij vooral stillevens en portretten. Toen Edgar Fernhout 20 was kreeg hij reeds zijn eerste eigen tentoonstelling. In 1936 verhuisde Fernhout met zijn vrouw naar Italië, waar hij de Renaissance schilderkunst wilde bestuderen. Na een depressie tijdens de tweede wereldoorlog speelde Edgar Fernhout in 1945 een belangrijke rol in de kunstwereld van Nederland. Gedurende deze tijd werd zijn stijl steeds unieker. Behalve portretten en stillevens, schilderde hij ook erg veel landschappen, die grotendeels beïnvloed werden door de vakanties die hij doorbracht in Zeeland. Naast Nederland en Italië heeft Fernhout ook in Frankrijk geschilderd.

Edgar Fernhout - Litho Bloemen kopen? Bied vanaf 40!

Edgar Fernhout - Litho Bloemen

Geplaatst doorCello1

Eindtijd30-07-2021 om 19:57

Jaartal1947
TechniekLitho
Afmetingen47.5 cm x 62.7 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst