5. Joop Moesman

Joop Moesman (1909-1988)

3 aangeboden items / 31 verkochte items

FA. (37 x Favoriet)

Joop MOESMAN (Utrecht 1909 - Houten 1988)

Surrealistisch schilder, letterontwerper, polemist, amateur-fotograaf en spoorwegbeambte.

Opleiding:
Moesman, groeide op in een gezin waar zijn vader werkte als lithograaf en fotograaf. Dat Moesman geinteresseerd was in het creatieve vak is dus niet verwonderlijk, maar toch werd hij in zijn dagelijksleven spoorwegbeambte.

Moesman vond in de winkel van de surrealist Willem Wagenaar een Frans tijdschrift waar hij foto's in zag van verschillende surrealistische schilders. Hij werd zo geinspireerd door deze werken dat hij uit zichzelf in vergelijkbare stijl begon te schilderen, tijdens dit proces reproduceerde hij de belangrijkste surrealistische schilderijen in Nederland.

In de jaren 1960 kreeg het schilderwerk van Moesman internationale erkenning door de inzet van Her de Vries, deze liet de reproducties zien aan de voorman van de surrealisten in Parijs. Hierdoor besloot Breton het werk van Moesman ten toon te stellen op de Internationale surrealistische tentoonstelling in Milaan.

Verder was Moesman samen met Dirkje Kuik en Henc van Maarsseveen oprichter van het Utrechtse kunstgenootschap De Luis.

3 aangeboden items van deze kunstenaar
Joop Moesman - Litho: op wacht - 1979 kopen? Bied vanaf 195!

Joop Moesman - Litho: op wacht - 1979

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1979
TechniekLitho
Afmetingen32 cm x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Joop Moesman - Litho: handen kopen? Bied vanaf 119!

Joop Moesman - Litho: handen

Geplaatst doorKiewitKunst

TechniekLitho
Afmetingen23.5 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Joop Moesman - Unieke lithosteen “Perspectief van de kunstpolitiek” + 2 boeken - 1962 kopen? Bied vanaf 2500!

Joop Moesman - Unieke lithosteen “Perspectief van de kunstpolitiek” + 2 boeken - 1962

Beeld / Object

Geplaatst doorkunst_ikhebje

Jaartal1962
TechniekSteen
Afmetingen27.5 cm x 22 cm x 4 cm (h x b x d)
GesigneerdHandgesigneerd