5. Maarten Kemper

Maarten Kemper (1944-1982)

1 aangeboden items / 5 verkochte items

FA. (12 x Favoriet)

Maarten KEMPER (Rotterdam 1944 - Rotterdam 1982)

Evenals zijn vader, Charles Kemper (1913-1985), was Maarten Kemper een groot aquarellist. Hij veroorlooft zich meer vrijheden dan zijn vader. Door de bovenlaag van het dikke aquarelpapier te schrappen, ontstaan opvallende heldere lichtstructuren. Vooral in de werken met droogbloemen, past hij deze geraffineerde techniek toe. Andere werken van stations, spoorwegemplacementen en landschappen zijn opvallend exact weergegeven. In zijn havengezichten ontwikkelt hij met de vele hijskranen een artistiek lijnenspel. Hij is te vroeg overleden en heeft derhalve een relatief klein oeuvre nagelaten.

Literatuur: Lijda Brockbernd, Johan Poort en Dolf Welling, Charles en Maarten Kemper, twee Rotterdamse kunstenaars, Voorburg 1999 (beknopte monografie).

Maarten Kemper - "Kanne" Belgie kopen? Bied vanaf 85!

Maarten Kemper - "Kanne" Belgie

Geplaatst dooraquaman

Eindtijd13-08-2021 om 21:30

Jaartal1978
Afmetingen50 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst