Zeer fraaie ets van de hand van Charles Donker.
Het geheel verkeert in nette conditie.
Zowel het Rijksmuseum als het Centraal Museum in Utrecht hebben een exemplaar van deze ets in hun collectie.
CD 69-25
Dode muis II, ca. 1970
ets, 106 x 164 mm
bovenschrift: Der Teufel nimmt gern die Gestalt einer Maus an, (...) Brehms Tierleben (zie transcriptie De Jongh & Schatborn 2002, p. 92)
oplage: 90
exemplaren: *RP-P-2004-1006; RP-P-2010-221-63 (voorheen ICN, inv. SZ 62798; BKR Utrecht 1971); *CM, inv. 16933 (aankoop 1971); CD
plaat: CD (koper, 108 x 167 mm)
tentoonstellingen: Utrecht 1971; Utrecht 1972, nr. 82; Hoorn 1973; Eindhoven 1976-a; Utrecht 1976, nr. 60 (1970); Utrecht 2010; Bunnik 2015
literatuur: Dagboek Rhijnauwen 1977, p. 13; De Jongh & Schatborn 2002, p. 92; Koot e.a., 2008, p. 152, nr. 70.1
opmerking: Zending de Luis 1970 (verstuurd jan. 1971)