Hannes Postma - Afrikaanse olifant 1958 nummer 1/12
Omschrijving
Hannes Postma (1933-2020)
Type kunstwerk
Grafiek (handgesigneerd)
Jaartal
1958
Techniek
Ets
Drager
Geschept Papier
Onderwerp
Figuren
Ingelijst
Ingelijst
Afmetingen
19 x 24 cm (h x b)
Incl. lijst
21 x 26 cm (h x b)
Gesigneerd
Handgesigneerd
Oplage
12
Ets maat 24 x 19 cm. Ingelijst met glas.
Hannes Postma verwierf in de jaren zestig internationale bekendheid met series grote kleuretsen. Hannes Postma maakte vanaf 1965 tot 1986 kleurenlitho's; omstreeks 1965 waren deze in een abstract-expressionistisch stijl. Na 1970 werd zijn werk surrealistisch, om rond 1980 constructivistisch te worden. Hij bewonderde de Cobra-beweging en Dubuffet. Zijn opleiding ontving hij aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam. Van 1972 tot 1988 werkte hij de A.B.K. te Rotterdam. Tussen 1970 en 1978 maakte hij zijn 'zeeschilderijen'. Dit leidde in 1973 tot de oprichting van de Hoek van Hollandse School. Met enkele oudleerlingen van de Rotterdamse academie vormde hij een dadaïstisch groepje dat tot doel had kunstzinnige projecten te realiseren waarin de invloed van de meester of de invloed van de kunstgeschiedenis wordt ontmaskerd. In 1978 werd de periode van het zeeschilderij beëindigd en vanaf dat moment vond hij volledig vanzelfsprekend aansluiting bij de Nieuwe Figuratie. Hannes Postma 1933-2020. Afrikaanse olifant 1958 1/12
Zeer Goed
Het werk is af te halen op locatie. Als koper dient u zelf verpakkingsmateriaal mee te nemen. De locatie is: Wognum, Nederland
Tot 5 kg.
€ 8,70
Naar België
€ 19,50
€ 19,50
Europese Unie
€ 19,50
Wereldwijd
€ 38,80
Extra