| Type kunstwerk | Tekening / Aquarel |
| Periode | 1945 t/m 1999 |
Een grote aquarel uit 1986 van de Nederlandse kunstenaar Jan Sierhuis met als titel: “Ruiter”.
Gesigneerd, gedateerd en ingelijst in een houten lijst met glasplaat.
Op de achterkant staat informatie over het werk (zie de laatste foto).
Afmetingen: Lijst, 88 x 66 cm. Beeld, 72,5 x 50,5 cm.
Herkomst: Kunstuitleen “Stichting Beeldende Kunst, Amsterdam”. Het werk was hier in bruikleen.
Oorspronkelijke prijs: Fl 1350,-
Conditie: In zeer goede staat.
Zie ook de foto’s.
KLAAR OM OP TE HANGEN.
Informatie over de kunstenaar:
Jan Sierhuis (Amsterdam, 1928), aquarellist, beeldhouwer, docent aan academie, etser, graficus, lithograaf, pentekenaar, schilder, tekenaar, vervaardiger van gouaches.
Opleiding: Rijksakademie van beeldende kunsten (Amsterdam), Koninklijke Academie voor Schone Kunsten (Antwerpen) en Akademie van beeldende kunsten (Den Haag).
Hij stond samen met Appel, Corneille en Lucebert in het centrum van de naoorlogse ontwikkelingen in de kunst. Hij was in 1947 betrokken bij de Experimentelen en in 1948 bij de CoBrA-groep. Hij was echter te jong om daarvan lid te worden.
Jan Sierhuis gaf in 1968 les aan Ateliers '63 in Haarlem en was van 1970 tot 1979 als begeleider verbonden aan Psychopolis, de Vrije Academie in Den Haag. In 1983 werd Sierhuis docent aan de Rietveld Academie en in 1984 aan de Rijksacademie, instituut voor praktijkstudie, beide te Amsterdam.
Jan Sierhuis werd als schilder geïnspireerd door o.a. Paul Cézanne, Henri Matisse, van Gogh en Picasso. De dynamiek en beweging, in combinatie met een fel kleurgebruik, maken de werken van Sierhuis tot echte expressionistische uitingen.
In zijn jonge jaren schilderde hij naturalistische landschappen. In de jaren vijftig en zestig werkte hij enige tijd vrijwel uitsluitend abstract. In het midden van de jaren zestig ging hij over van het expressionisme naar een periode met vooral menselijke figuren. Sierhuis schakelde over op meer figuratieve thema's, zoals dansende figuren, portretten en landschappen.
Hij verkreeg voor zijn werk de Koninklijke Subsidie voor de Schilderkunst, de Thérèse van Duyl-Schwartze portretprijs. In 1987 werd aan hem de Jeanne Oosting Prijs toegekend. Tevens krijg hij een eervolle vermelding bij de Prix de Rome. In 2002 werd hij Officier in de Orde van Oranje-Nassau.
Titel: Ruiter.
Kunstenaar: Jan Sierhuis.
Techniek: Aquarel op papier.
Jaartal: 1986.
Ingelijst: In in een houten lijst met glasplaat.
Gesigneerd: rechtsonder.
KLAAR OM OP TE HANGEN.
Zie ook de foto’s.
Afhandeling:
Let op:
-Het ingelijste werk kan afgehaald worden in Amsterdam. Dit heeft onze sterke voorkeur.
-Het werk kan alleen ZONDER lijst en glasplaat verzonden worden via Postnl.
-Het ingelijste werk kan eventueel bezorgd worden via de koeriersdienst van Kunstveiling.nl (zie onderaan).
Verzendkosten:
Binnen Nederland: 8,00 euro, aangetekende verzending via Postnl. Wordt verzonden zonder lijst en glasplaat.
Naar België: 15,00 euro. Wordt verzonden zonder lijst en glasplaat.
Vragen? Stuur gerust even een mailtje.
| Transport | |
| Garantie | |