Lucebert - 1979 - Passie en Chaos: Luceberts Celestina

Lucebert - 1979 - Passie en Chaos: Luceberts Celestina kopen? Bied vanaf 125!
  • Lucebert (1924-1994)
Type kunstwerkPrenten & Uitgaves
Jaartal1979
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen49.9 x 65.1 cm (h x b)
GesigneerdOngesigneerd/Drukgesigneerd
Oplage40

Duik in het drama van "La Celestina" met deze betoverende litho van Lucebert. Het hart van het stuk is een figuur die Calisto zou kunnen zijn, een samensmelting van mens en beest, die de innerlijke strijd en verwarde passie van het personage weerspiegelt. Om hem heen, de vervormde vormen die de sluwe manipulaties van Celestina suggereren, kronkelen zich in de chaos van hun eigen makelij. De levendige, doch subtiele kleuren brengen een energie die het verhaal tot leven brengt, terwijl de donkere contouren het gewicht van de tragedie versterken. Dit stuk vangt de essentie van een literair meesterwerk in een visueel spektakel dat zowel de geest als het oog uitdaagt. Voeg deze onmiskenbare Lucebert toe aan uw collectie en laat de kracht van de klassieke tragedie uw ruimte vullen en bezit een stukje tijdloze passie en complexiteit.
Deze zeefdruk is opgenomen in de collectie van het Stedelijk Museum te Amsterdam onder het objectnummer 1987.1.0718. (unsigned. Lucebert in het Stedelijk 869-G) Zie: https://www.stedelijk.nl/nl/collectie/13471-lucebert-%28zonder-titel%29

Lucebert: De wervelwind van de Nederlandse poëzie en beeldende kunst

Lucebert (1924-1994), geboren als Lubertus Jacobus Swaanswijk, was een Nederlandse dichter, schilder en graficus. Hij was een prominente figuur in de naoorlogse Nederlandse kunstwereld, beroemd om zijn expressieve en experimentele werk.

Jeugd en opleiding:

Lucebert groeide op in een katholiek gezin in Den Haag. Hij verliet de middelbare school zonder diploma en werkte als kantoorbediende en journalist. In 1948 debuteerde hij met de gedichtenbundel "Triangel".

Cobra:

In 1949 was Lucebert een van de oprichters van de Cobra-beweging, een avant-gardebeweging die zich verzette tegen de traditionele kunst. Cobra-kunstenaars kenmerkten zich door hun spontane, expressieve stijl en hun gebruik van felle kleuren. Lucebert droeg bij aan Cobra met zijn gedichten, schilderijen en tekeningen.

Ontwikkeling:

Na de ontbinding van Cobra in 1951 bleef Lucebert experimenteren met verschillende kunstvormen. Hij schreef meer dan 20 gedichtenbundels, schilderde, tekende en maakte collages.

Stijl:

Luceberts werk kenmerkt zich door een unieke stijl die elementen van surrealisme, expressionisme en abstracte kunst combineert. Hij gebruikte vaak symbolen en mythen in zijn werk, en zijn gedichten zijn gevuld met krachtige beelden en metaforen.

Exposities en prijzen:

Luceberts werk werd tentoongesteld in belangrijke musea over de hele wereld, waaronder het Stedelijk Museum Amsterdam, het Tate Modern in Londen en het Museum of Modern Art in New York. Hij won diverse prijzen, waaronder de Constantijn Huygensprijs in 1963 en de P.C. Hooftprijs in 1983.

Enkele opmerkelijke werken:

* Gedichtenbundel: "De gedichten" (1958)
* Schilderij: "Apocalyps" (1961)
* Zeefdruk: "Honderdduizend gulden" (1969)

Luceberts erfenis:

Lucebert was een van de meest invloedrijke Nederlandse kunstenaars van de 20e eeuw. Hij had een grote impact op de ontwikkeling van de naoorlogse Nederlandse poëzie en beeldende kunst.

Extra informatie:

Cobra website: https://cobra-museum.nl/
Stedelijk Museum Amsterdam: https://www.stedelijk.nl/

Lucebert was een pionier in de Nederlandse kunstwereld. Hij was een bevlogen kunstenaar die voortdurend experimenteerde en grenzen verlegde.

(0106)
PrijsTot 10 kg.
Binnen Nederland € 13,50
Naar België € 30,00
Naar Duitsland € 30,00
Europese Unie € 30,00
Wereldwijd € 65,00

Openingsbod € 125
ObjectlocatieRotterdam,  Nederland
Starttijd24-4-2024 om 18:51
Eindtijd8-5-2024 om 22:26