5. Anton Buytendijk

Anton Buytendijk (1913-2002)

4 aangeboden items / 19 verkochte items

FA. (12 x Favoriet)

Anton BUYTENDIJK (Amsterdam 1913 - Amsterdam 2002)

Kunstschilder, graficus

Opleiding: Anton Buytendijk heeft gestudeerd aan de Rijksacademie te Amsterdam. Na zijn studie heeft Buytendijk les gegeven aan de kunstacademie Minerva in Groningen. Woont en werkt in Amsterdam

Anton Buytendijk heeft veel landschappen in verschillende technieken gemaakt: aquarellen, etsen en litho's en olieverf op doek. Na zijn opleiding ging Buytendijk terug naar Groningen en sloot zich aan bij De Ploeg. Hier vond verdere ontwikkeling plaats in zijn landschappen.Toen de oorlog voorbij was ging Anton Buytendijk terug naar Amsterdam. In de jaren ?50 / ?6- ontwikkelde hij zich steeds meer als een abstracte landschapsschilder, met invloeden van kunstenaars als Emil Nolde en William Turner. Veel van deze abstracte werken van Buytendijk zijn ontstaan in Zuid ? Frankrijk.Anton Buytendijk was voorzitter van de Nederlandse Kring van Tekenaars en lid van o.a. de Nederlandse Aquarellistenkring en Arti et Amicitiae.

Exposities en prijzen:

Retrospectieve, Galerie Jas, Utrecht, 2003

4 aangeboden items van deze kunstenaar

Anton Buytendijk - Zomer kopen? Bied vanaf 10!

Anton Buytendijk - Zomer

Geplaatst doorLumenveer

Jaartal1970
TechniekEts
Afmetingen36.5 cm x 52.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Buytendijk - C4973, Spanje kopen? Bied vanaf 750!

Anton Buytendijk - C4973, Spanje

Geplaatst doorMarsmeijer

Afmetingen50.5 cm x 60.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Buytendijk - droge naald ets: Abstract landschap, kopen? Bied vanaf 45!

Anton Buytendijk - droge naald ets: Abstract landschap,

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

TechniekDroge Naald
Afmetingen56 cm x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Anton Buytendijk - drogenaaldets 'Waterland' - Prent 190 - INGELIJST 21919 kopen? Bied vanaf 50!

Anton Buytendijk - drogenaaldets 'Waterland' - Prent 190 - INGELIJST 21919

Geplaatst doorZaansgroen

Jaartal1977
TechniekDroge Naald
Afmetingen70 cm x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst