5. Charles Roelofsz

Charles Roelofsz (1897-1962)

1 aangeboden items / 2 verkochte items

FA. (1 x Favoriet)

Charles Frederick Roelofsz (Amsterdam, 5 maart 1897 - aldaar, 5 augustus 1962) was een Nederlands kunstenaar; schilder, tekenaar, etser, boekbandontwerper en illustrator. Hij maakte ook muurschilderingen en wandtapijten. Zijn tekeningen zijn satiriek, soms is hij surrealistisch in zijn schilderwerk. Hij heeft ook illustratiewerk en omslagen verzorgd voor De Gemeenschap.Hij was leraar aan de Rijksnormaalschool te Amsterdam en hoogleraar aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten van Amsterdam. Hij was lid van het schildersgilde De Onafhankelijken.Hij woonde en werkte in Amsterdam, Laren en Blaricum maar maakte ook reizen naar Nederlands-Indi_, Amerika, Itali_ en Frankrijk. In 1962 was er een expositie van zijn werk in de Lakenhal in Leiden en in 1963 in het Stedelijk Museum in Amsterdam.Hij was getrouwd met Agnes Rodrigues Pereira en de vader van tekenaar en boekillustrator Joost Roelofsz.

Charles Roelofsz - Tekening 1940 kopen? Bied vanaf 65!

Charles Roelofsz - Tekening 1940

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMiles

Eindtijd14-06-2021 om 21:56

Jaartal1940
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen9 cm x 22 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout