5. Edzard Koning

Edzard Koning (1869-1954)

3 aangeboden items / 8 verkochte items

FA. (19 x Favoriet)

winschoten 1869den haag 1954Na zijn opleiding aan de academie in Den Haag maakte Koning enkele reizen, onder andere naar Normandi_ en Parijs. Via zijn broer Arnold Koning maakte hij daar kennis met Theo van Gogh. Koning stelt zijn werk voor het eerst ten toon in 1907 in het gebouw van Het Kunstlievend Genootschap Pictura in Groningen.Hij is vooral bekend geworden vanwege zijn bijdrage aan de Verkade-albums en zijn litho's voor van Van Eedens De kleine Johannes. Hij wordt beschouwd als navolger van de Haagse School. Hij woonde en werkte ook veel in Nunspeet, waar een park naar hem is vernoemd.Koning was lid van Arti et Amicitiae, Pulchri Studio, de Haagse Kunstkring, Schilder- en Tekengenootschap Harderwijk en St. Lucas(Amsterdam). Werk van Koning is in bezit van Kr_ller-M_ller Museum.Bron ; rkd , wikipedia , scheen

3 aangeboden items van deze kunstenaar
Edzard Koning - "By Hattem" kopen? Bied vanaf 220!

Edzard Koning - "By Hattem"

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorBobScholteArt

TechniekPotlood
Afmetingen44 cm x 34 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Edzard Koning - Harderwijk kopen? Bied vanaf 220!

Edzard Koning - Harderwijk

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorBobScholteArt

TechniekPotlood
Afmetingen33 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Edzard Koning - Boerin en kippen. kopen? Bied vanaf 199!

Edzard Koning - Boerin en kippen.

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorAkke

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen22 cm x 30 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst