5. Friso ten Holt

Friso ten Holt (1921-1997)

2 aangeboden items / 18 verkochte items

FA. (18 x Favoriet)

Friso ten HOLT (Argèles-Gazost 1921 - Callantsoog 1997)

Friso ten Holt volgde zijn opleiding aan de Rijksacademie in Amsterdam. Hij heeft lesgegeven aan de Gerrit Rietveld academie, en was hoogleraar aan de Rijksacademie te AmsterdamFriso ten Holt woonde en werkte in Bergen en Amsterdam.

Holt, maakte reizen naar Frankrijk en Italie. Hij was gefascineerd door de balans in een compositie, het vinden van dat evenwicht was zijn voortdurende zoektocht. Wolkenluchten, portretten, stillevens, landschappen met strand, duinen en polders met daarboven altijd weer wolken. Ten Holt heeft de ramen van de Sint Bavo kerk in Haarlem ontworpen.

Exposities en prijzen:

Zijn werk is in bezit van o.a. Haags Gemeente Museum Rijksmuseum Kruller Muller Rijkscollectie Museum Henriette Polak Kunst openbare ruimte Amsterdam

2 aangeboden items van deze kunstenaar
Friso ten Holt - Landschap kopen? Bied vanaf 295!

Friso ten Holt - Landschap

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorBobScholteArt

Eindtijd01-08-2021 om 22:52

Jaartal1963
TechniekAquarel
Afmetingen16.5 cm x 24 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Friso ten Holt - De zwemmers. kopen? Bied vanaf 100!

Friso ten Holt - De zwemmers.

Geplaatst dooroudersmj

Eindtijd07-03-2021 om 21:53

Jaartal1956
TechniekEts
Afmetingen43.5 cm x 53 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst