5. Ger Lataster

Ger Lataster (1920-2012)

24 aangeboden items / 429 verkochte items

FA. (188 x Favoriet)

Ger LATASTER (Schaesberg 1920 - Amsterdam 2012)

Nederlandse schilder, keramist, graficus, tekenaar en beeldhouwer.

Opleiding:

Ger Lataster, wordt gerekend tot de zogenaamde “Amsterdamse-Limburgers”. Hij startte zijn carrière als leerling van de Kunstnijverheidschool in Maastricht. Vervolgens ging hij in 1940 tot 1948 studeren aan de Rijksacademie in Amsterdam, deze periode is onderbroken geweest door de oorlog. In 1963 werd de postacademische opleiding Ateliers ’63 opgericht, tegenwoordig De Ateliers. Dit was een initiatief van onder andere Ger Lataster, Mari Andriessen, Nic Jong, Theo Mulder en Wessel Couzijn.

Geboren in Limburg, hij verhuisde naar Amsterdam en heeft tevens een periode in de VS aan Minneapolis School of Art als gastdocent gewerkt.

Ger Lataster is een Nederlandse kunstschilder die wordt gekarakteriseerd als abstract expressionist. In de eerste tien jaar na de Tweede Wereldoorlog, ontwikkelde het werk van Lataster zich van expressionistische schilderijen naar volledige abstracte doeken. Vanaf 1955, begon Ger Lataster zijn visuele taal uit te drukken door middel van een dikke laag verf. Dit doet denken aan de zeggingskracht van onder andere Karel Appel, Asger Jorn en Willem de Kooning. Aan het einde van de jaren zestig, keerde de figuratieve elementen terug in Ger Lataster zijn werk. Ook zijn verfmaterie veranderde, Lataster ging van een dikke substantie meer gebruik maken van dunne lagen verf en tenslotte zelfs spuitbussen om zijn doeken vorm te geven.

24 aangeboden items van deze kunstenaar
Ger Lataster - Litho (ingelijst) kopen? Bied vanaf 180!

Ger Lataster - Litho (ingelijst)

Geplaatst doorcolourfulartlimburg

TechniekLitho
Afmetingen82 cm x 60.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Ger Lataster - Litho uit 1991 kopen? Bied vanaf 180!

Ger Lataster - Litho uit 1991

Jaartal1991
TechniekLitho
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - Litho kopen? Bied vanaf 40!

Ger Lataster - Litho

Geplaatst doorCello1

TechniekLitho
Afmetingen32 cm x 44 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - Grote litho kopen? Bied vanaf 55!

Ger Lataster - Grote litho

Geplaatst doorCello1

Jaartal1971
TechniekLitho
Afmetingen56.5 cm x 76.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - zonder titel kopen? Bied vanaf 195!

Ger Lataster - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1983
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen73 cm x 82 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Ger Lataster - grote abstracte litho - 1988 - oplage 100 ex kopen? Bied vanaf 90!

Ger Lataster - grote abstracte litho - 1988 - oplage 100 ex

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1988
TechniekLitho
Afmetingen78.5 cm x 56.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - Litho zonder titel kopen? Bied vanaf 50!

Ger Lataster - Litho zonder titel

Geplaatst doorduif

Jaartal1971
TechniekLitho
Afmetingen57 cm x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - zonder titel kopen? Bied vanaf 95!

Ger Lataster - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1973
TechniekEts
Afmetingen56 cm x 78 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - De schilder | kleuren ets (ingelijst) kopen? Bied vanaf 89!

Ger Lataster - De schilder | kleuren ets (ingelijst)

Geplaatst doortakamine

Jaartal1989
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen57.5 cm x 72.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Ger Lataster - Drie gesigneerde boeken kopen? Bied vanaf 50!

Ger Lataster - Drie gesigneerde boeken

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

TechniekGesigneerd boek
Afmetingen29 cm x 29 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Ger Lataster - abstracte litho - 1988 - oplage 100 ex kopen? Bied vanaf 90!

Ger Lataster - abstracte litho - 1988 - oplage 100 ex

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1988
TechniekLitho
Afmetingen76 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Ger Lataster - kleurenlitho - 1971 - PRENT 190 kopen? Bied vanaf 120!

Ger Lataster - kleurenlitho - 1971 - PRENT 190

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1971
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - kleurenets - 1983 - (KLEINE OPLAGE) kopen? Bied vanaf 120!

Ger Lataster - kleurenets - 1983 - (KLEINE OPLAGE)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1983
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - Compositie, litho kopen? Bied vanaf 75!

Ger Lataster - Compositie, litho

Geplaatst doorRosser

Jaartal1988
TechniekLitho
Afmetingen50 cm x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - Fruitschietende kanonnen, litho kopen? Bied vanaf 65!

Ger Lataster - Fruitschietende kanonnen, litho

Geplaatst doorRosser

Jaartal1971
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - Mooie zwart-wit ets van Ger Lataster. kopen? Bied vanaf 40!

Ger Lataster - Mooie zwart-wit ets van Ger Lataster.

Geplaatst doorduif

Jaartal1975
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Ger Lataster - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1973
TechniekEts
Afmetingen78 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - Figuur met kanon, aquatint ets kopen? Bied vanaf 95!

Ger Lataster - Figuur met kanon, aquatint ets

Geplaatst doorRosser

Jaartal1990
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen60 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - zonder titel kopen? Bied vanaf 75!

Ger Lataster - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1973
TechniekDroge Naald
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - zonder titel maar met lijst! kopen? Bied vanaf 225!

Ger Lataster - zonder titel maar met lijst!

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1992
TechniekLitho
Afmetingen84 cm x 104 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Ger Lataster - grote kleurenets uit 1976 - oplage 40 ex. kopen? Bied vanaf 85!

Ger Lataster - grote kleurenets uit 1976 - oplage 40 ex.

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1976
TechniekEts
Afmetingen50 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - gemengde techniek op papier: abstract: 1988 kopen? Bied vanaf 595!

Ger Lataster - gemengde techniek op papier: abstract: 1988

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1988
Afmetingen80 cm x 102 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Ger Lataster - litho 'De dag van de vernieuwing' - 1998 kopen? Bied vanaf 135!

Ger Lataster - litho 'De dag van de vernieuwing' - 1998

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1998
TechniekLitho
Afmetingen80 cm x 120 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - litho 'Engel boven de tafel' - 1998 kopen? Bied vanaf 135!

Ger Lataster - litho 'Engel boven de tafel' - 1998

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1998
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst