Ger Lataster (1920-2012)
  5. Ger Lataster
Ger Lataster (1920-2012)

Ger Lataster (1920-2012)

Kunstschilder, Beeldhouwer, Graficus

Ger LATASTER (Schaesberg 1920 - Amsterdam 2012)

Nederlandse schilder, keramist, graficus, tekenaar en beeldhouwer.

Opleiding:

Ger Lataster, wordt gerekend tot de zogenaamde “Amsterdamse-Limburgers”. Hij startte zijn carrière als leerling van de Kunstnijverheidschool in Maastricht. Vervolgens ging hij in 1940 tot 1948 studeren aan de Rijksacademie in Amsterdam, deze periode is onderbroken geweest door de oorlog. In 1963 werd de postacademische opleiding Ateliers ’63 opgericht, tegenwoordig De Ateliers. Dit was een initiatief van onder andere Ger Lataster, Mari Andriessen, Nic Jong, Theo Mulder en Wessel Couzijn.

Geboren in Limburg, hij verhuisde naar Amsterdam en heeft tevens een periode in de VS aan Minneapolis School of Art als gastdocent gewerkt.

Ger Lataster is een Nederlandse kunstschilder die wordt gekarakteriseerd als abstract expressionist. In de eerste tien jaar na de Tweede Wereldoorlog, ontwikkelde het werk van Lataster zich van expressionistische schilderijen naar volledige abstracte doeken. Vanaf 1955, begon Ger Lataster zijn visuele taal uit te drukken door middel van een dikke laag verf. Dit doet denken aan de zeggingskracht van onder andere Karel Appel, Asger Jorn en Willem de Kooning. Aan het einde van de jaren zestig, keerde de figuratieve elementen terug in Ger Lataster zijn werk. Ook zijn verfmaterie veranderde, Lataster ging van een dikke substantie meer gebruik maken van dunne lagen verf en tenslotte zelfs spuitbussen om zijn doeken vorm te geven.

Aangeboden items
24
Verkochte items
480
Nationaliteit
NederlandsNederlands
Links
Favoriet
FA. (213 x Favoriet)
24 aangeboden items van deze kunstenaar
Ger Lataster - abstracte litho - 1988 - oplage 100 ex kopen? Bied vanaf 85!
Ger Lataster - abstracte litho - 1988 - oplage 100 exGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1988
TechniekLitho
Afmetingen76 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - kleurrijke litho ‘zonder titel’ - 1988 kopen? Bied vanaf 85!
Ger Lataster - kleurrijke litho ‘zonder titel’ - 1988Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1988
TechniekLitho
Afmetingen79 cm x 56.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - Ets, Abstracte compositie kopen? Bied vanaf 100!
Ger Lataster - Ets, Abstracte compositieGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1955
TechniekEts
Afmetingen53 cm x 39 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - zeefdruk met gedicht van Bert Schierbeek kopen? Bied vanaf 75!
Ger Lataster - zeefdruk met gedicht van Bert SchierbeekGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorFojo

Jaartal1990
Afmetingen32 cm x 64 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Ger Lataster - Bronzen beeld: Handvlag kopen? Bied vanaf 695!
Ger Lataster - Bronzen beeld: HandvlagBeeld / Object

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1995
TechniekBrons
Afmetingen14 cm x 15 cm x 7 cm (h x b x d)
Gewicht1870 g
GesigneerdHandgesigneerd
Ger Lataster - Vrouw met brood kopen? Bied vanaf 135!
Ger Lataster - Vrouw met broodGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1998
TechniekLitho
Afmetingen120 cm x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - grote kleurenets uit 1981 - oplage 30 ex. kopen? Bied vanaf 95!
Ger Lataster - grote kleurenets uit 1981 - oplage 30 ex.Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1981
TechniekEts
Afmetingen50 cm x 65 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - grote kleurenets uit 1976 - oplage 40 ex. kopen? Bied vanaf 85!
Ger Lataster - grote kleurenets uit 1976 - oplage 40 ex.Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1976
TechniekEts
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - Hand met vlag kopen? Bied vanaf 500!
Ger Lataster - Hand met vlagBeeld / Object

Geplaatst doorWalter-Toos

Jaartal1995
TechniekBrons
Afmetingen14.5 cm x 14.5 cm x 8 cm (h x b x d)
Ger Lataster - Het oordeel van Paris kopen? Bied vanaf 125!
Ger Lataster - Het oordeel van ParisGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1992
TechniekLitho
Afmetingen80 cm x 120 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - zonder titel kopen? Bied vanaf 65!
Ger Lataster - zonder titelGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1955
TechniekDroge Naald
Afmetingen37 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - Hermine in de tuin kopen? Bied vanaf 135!
Ger Lataster - Hermine in de tuinGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1998
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - dag van de bevrijding kopen? Bied vanaf 135!
Ger Lataster - dag van de bevrijdingGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1998
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - Abstracte litho kopen? Bied vanaf 69!
Ger Lataster - Abstracte lithoGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorcolourfulartlimburg

Jaartal1991
TechniekLitho
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - Zomerlandschap kopen? Bied vanaf 65!
Ger Lataster - ZomerlandschapGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorkunstpeer

TechniekLitho
Afmetingen31.5 cm x 44.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - ets: Neruda - 1981 kopen? Bied vanaf 75!
Ger Lataster - ets: Neruda - 1981Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1981
TechniekEts
Afmetingen59 cm x 60 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - zonder titel kopen? Bied vanaf 45!

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1992
TechniekLitho
Afmetingen32 cm x 43 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - Figuur met kanon, aquatint ets kopen? Bied vanaf 95!
Ger Lataster - Figuur met kanon, aquatint etsGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorRosser

Jaartal1990
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen60 cm x 51 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - Litho, De vader toont zijn kind - Ingelijst kopen? Bied vanaf 150!
Ger Lataster - Litho, De vader toont zijn kind - IngelijstGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorpeter-dijkstra

Jaartal1990
TechniekLitho
Afmetingen62.5 cm x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Geplaatst doorpeter-dijkstra

Jaartal1990
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Ger Lataster - Abstract bronzen vogel - 1995 - oplage 25. kopen? Bied vanaf 495!
Ger Lataster - Abstract bronzen vogel - 1995 - oplage 25.Beeld / Object

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1995
TechniekBrons
Afmetingen15 cm x 8.5 cm x 6.5 cm (h x b x d)
Gewicht830 g
GesigneerdHandgesigneerd
Ger Lataster - Engel boven tafel kopen? Bied vanaf 95!
Ger Lataster - Engel boven tafelGrafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1998
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Ger Lataster - KLEURRIJKE FIGURATIE / KLEURLITHO / 57x77cm / SIG / 1971 / PRENT 190 kopen? Bied vanaf 20!
Ger Lataster - KLEURRIJKE FIGURATIE / KLEURLITHO / 57x77cm / SIG / 1971 / PRENT 190Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKUNSTHUIS_BE

Jaartal1971
TechniekLitho
Afmetingen57 cm x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Kunst kopen van Ger Lataster

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Ger Lataster? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Ger Lataster. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Ger Lataster en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Ger Lataster te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Ger Lataster!

Volg het aanbod kunst van Ger Lataster te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Ger Lataster te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Ger Lataster instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Ger Lataster kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Ger Lataster!

Waarom via Kunstveiling kunst van Ger Lataster kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Ger Lataster en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Ger Lataster via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Ger Lataster of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Ger Lataster?

Kunst kopen van Ger Lataster begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Ger Lataster, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Ger Lataster. Om meer kans te maken om de Ger Lataster te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Ger Lataster! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.