5. Harry Maas

Harry Maas (1906-1982)

1 aangeboden items / 23 verkochte items

FA. (40 x Favoriet)

Harry MAAS (Nederweert 1906 - Eindhoven 1982)

Maas heeft van jongs af aan een passie voor tekenen en schilderen. Na de verhuizing van de familie in juli 1931 naar Eindhoven ontwikkelt hij zichzelf verder en trekt zich op aan de kunst- broeders bij de Eindhovense Schetsclub. Hij toont zijn werk met name op groepstentoonstellingen van Kunstkring In Consten Een, Eindhovense Schetsclub, De Zuid-Nederlandsche Onafhankelijken, Bredasche Kunstkring en van Kunstkring De Kempen na de Tweede Wereldoorlog. Na 1950 exposeert hij nauwelijks meer. Hij heeft inmiddels een kring van bewonderaars opgebouwd en via vaste kunsthandels vindt zijn werk de weg naar kopers. In 1974 treedt hij te Nijmegen in het huwelijk met Netty Michels. Omstreeks 1950 ontstaan er naar aanleiding van reizen naar Engeland en Frankrijk veel stadsgezichten en landschappen. Het vrouwelijkschoon halfgekleed of pikant naakt loopt als een rode draad door zijn werk en de talloze, uitgewerkte of schetsmatige naakten van voor hem poserende (school)meisjes hebben hem grote bekendheid gegeven. Literatuur: Harry Maas ?Schilder van het stadsleven en vrouwelijk schoon? Peter Thoben, Pieter Scheen.

Harry Maas - Zittend Naakt kopen? Bied vanaf 375!

Harry Maas - Zittend Naakt

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorart-hm

Eindtijd28-02-2021 om 22:37

Jaartal1973
TechniekAquarel
Afmetingen64 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst