• itemOptions.static.value.popular
  • itemOptions.static.value.endstoday
  • itemOptions.static.value.first
  • itemOptions.static.value.euro1
  • itemOptions.static.value.startstoday
  • itemOptions.static.value.last
  • itemOptions.static.value.aftersale
language.switch.language.de
  1. Routing.home
  3. artist.all_artists
  5. Jef Diederen

Jef Diederen (1920-2009)

artist.stats.active / artist.stats.sold

FA. (129 x favorite.favorite)

Jef DIEDEREN (Heerlen 1920 - Amsterdam 2009)

Schilder, Graficus

Opleiding: Jef Diederen volgde zijn opleiding aan de Middelbare Kunstnijverheidsschool te Maastricht. Hij vervolgde zijn opleiding aan de Rijksacademie voor de Beeldende Kunsten te Amsterdam. Amsterdam

Jef Diederen was een van de zogenoemde 'Limburgse Amsterdammers'. Diederen nam in 1948 deel aan de groepsexpositie Amsterdamse schilders van Nu en had in 1957 zijn eerste solotentoonstelling. Tot 1955 schilderde hij veelal landschappelijke gouaches en tekeningen. Vele werken zijn gebaseerd op de realistische landschappen uit zijn geboortestreek Zuid-Limburg. Later ontwikkelde Jef Diederen zich meer in een abstracte richting, maar landschappen bleven voor hem een grote inspiratie.De kunst van Jef Diederen is lyrisch-abstract met een vriendelijke en zachte uitstraling, maar bezit wel sterke kleuren. Diederen heeft als eigenzinnig kunstenaar nooit vaste aansluiting gezocht bij groeperingen of stromingen. Zijn olieverfwerken hadden vaak eigenzinnige afmetingen en daardoor opvallend. Ook maakte Diederen combinaties van doeken van diverse maten. Naast zijn vele schilderijen en werken op papier voerde hij ook diverse opdrachten uit voor wandschilderingen en glasramen. Onderwerpen als terreur en oorlogsgeweld, hebben altijd een grote invloed gehad op het werk van Jef Diederen. De Tweede Wereldoorlog en vervolging van Joden, de oorlog in Vietnam, de onderdrukking van Palestijnen en Indianen, waren dan ook opeenvolgend terug te zien in zijn werk. Tussendoor werd Diederen ook voordurend ge_nspireerd door de natuur, architectuur, dans en muziek, waardoor vele nieuwe kleurijke werken zijn ontstaan.

Exposities en prijzen:

Livingstone gallery, Den HaagGallery 9, AmsterdamGalerie Willy Schoots, Eindhoven

artist.group.nationalitySchool

language.temp.artistNationality.Nederlands

itemList.artistFoundItems
Jef Diederen - Zeldzame litho, ingelijst+passepartout kopen? Bied vanaf 125!

Jef Diederen - Zeldzame litho, ingelijst+passepartout

itemOptions.type.value.print

itemList.addedBycolourfulartlimburg

itemList.endDate03-08-2021 datetime.at 21:50

itemOptions.period.labelitemOptions.period.value.1945
itemOptions.technique.labelitemOptions.technique.value.litho
itemOptions.dimensions.label55 cm x 44 cm (h x b)
itemOptions.signed.labelitemOptions.signed.value.signed
itemOptions.media.labelitemOptions.media.value.paper
itemOptions.framed.labelitemOptions.framed.value.framed
Jef Diederen - Houtsnede - 1991 kopen? Bied vanaf 50!

Jef Diederen - Houtsnede - 1991

itemOptions.type.value.print

itemList.addedByKiewitKunstonder100euro

itemList.endDate05-08-2021 datetime.at 19:24

itemOptions.year.label1991
itemOptions.technique.labelitemOptions.technique.value.woodlitho
itemOptions.dimensions.label27.5 cm x 27.5 cm (h x b)
itemOptions.media.labelitemOptions.media.value.japanese_paper
itemOptions.framed.labelitemOptions.framed.value.unframed

itemOptions.type.value.print

itemList.endDate05-08-2021 datetime.at 19:27

itemOptions.year.label1991

itemOptions.type.value.print

itemList.endDate06-08-2021 datetime.at 19:26

itemOptions.year.label1991
Jef Diederen - Litho (1965) kopen? Bied vanaf 45!

Jef Diederen - Litho (1965)

itemOptions.type.value.print

itemList.addedByD-Art

itemList.endDate08-08-2021 datetime.at 20:09

itemOptions.year.label1965
itemOptions.dimensions.label60 cm x 78 cm (h x b)
Jef Diederen - Litho, Zonder titel kopen? Bied vanaf 10!

Jef Diederen - Litho, Zonder titel

itemOptions.type.value.print

itemList.addedByVeilingmeester

itemList.endDate08-08-2021 datetime.at 20:11

itemOptions.year.label1996
itemOptions.dimensions.label57 cm x 56 cm (h x b)

itemOptions.type.value.print

itemList.endDate08-08-2021 datetime.at 20:12

itemOptions.year.label1996
itemOptions.dimensions.label76 cm x 56 cm (h x b)
Jef Diederen - Luxe uitgave met drie losse hout- en linosnedes en tekst van o.a. Lucebert kopen? Bied vanaf 100!

Jef Diederen - Luxe uitgave met drie losse hout- en linosnedes en tekst van o.a. Lucebert

itemOptions.type.value.print

itemList.endDate15-08-2021 datetime.at 19:05

itemOptions.year.label1991
itemOptions.dimensions.label28 cm x 28.5 cm (h x b)

itemList.aftersale_items

itemList.aftersale_line
itemList.item_label_text_aftersale
Jef Diederen - ecoline papier 389 kopen? Bied vanaf 500!

Jef Diederen - ecoline papier 389

itemOptions.type.value.drawing

itemList.addedBywouter2020

itemList.endDate26-02-2021 datetime.at 22:08

itemOptions.technique.labelitemOptions.technique.value.aquarel
itemOptions.dimensions.label80 cm x 102 cm (h x b)
Jef Diederen - Kleurenhoutsnede op rijstpapier | zonder titel | 1987 kopen? Bied vanaf 100!

Jef Diederen - Kleurenhoutsnede op rijstpapier | zonder titel | 1987

itemOptions.type.value.print

itemList.addedByJJvanWijk

itemList.endDate13-03-2021 datetime.at 21:20

itemOptions.year.label1987
itemOptions.dimensions.label85 cm x 64 cm (h x b)
Jef Diederen - kleurenlitho - zonder titel - 1993 kopen? Bied vanaf 75!

Jef Diederen - kleurenlitho - zonder titel - 1993

itemOptions.type.value.print

itemList.addedByJJvanWijk

itemList.endDate14-03-2021 datetime.at 22:03

itemOptions.year.label1993
itemOptions.media.labelitemOptions.media.value.handmade_paper
Jef Diederen - kleurenhoutsnede op rijstpapier - 'Blauw - 14 IX '74' - 1974 kopen? Bied vanaf 100!

Jef Diederen - kleurenhoutsnede op rijstpapier - 'Blauw - 14 IX '74' - 1974

itemOptions.type.value.print

itemList.addedByJJvanWijk

itemList.endDate14-03-2021 datetime.at 22:23

itemOptions.year.label1974
itemOptions.dimensions.label65 cm x 98 cm (h x b)

itemOptions.type.value.print

itemList.addedByJJvanWijk

itemList.endDate14-03-2021 datetime.at 22:33

itemOptions.year.label1993
Jef Diederen - Mooi hoofd, litho kopen? Bied vanaf 35!

Jef Diederen - Mooi hoofd, litho

itemOptions.type.value.print

itemList.addedByRosser

itemList.endDate05-04-2021 datetime.at 19:36

itemOptions.year.label1996
itemOptions.dimensions.label50 cm x 38 cm (h x b)
Jef Diederen - hout/linosnede - 1975 kopen? Bied vanaf 45!

Jef Diederen - hout/linosnede - 1975

itemOptions.type.value.print

itemList.endDate04-06-2021 datetime.at 19:45

itemOptions.year.label1975
itemOptions.dimensions.label98 cm x 64 cm (h x b)
Jef Diederen - Ingelijste krijttekening: gezicht - 1994 kopen? Bied vanaf 175!

Jef Diederen - Ingelijste krijttekening: gezicht - 1994

itemList.addedByKiewitKunst

itemList.endDate12-06-2021 datetime.at 15:30

itemOptions.technique.labelitemOptions.technique.value.crayon
itemOptions.dimensions.label48 cm x 62 cm (h x b)
Jef Diederen - kleurenhoutsnede | 'Zonder titel' | 1992 kopen? Bied vanaf 80!

Jef Diederen - kleurenhoutsnede | 'Zonder titel' | 1992

itemOptions.type.value.print

itemList.addedByJJvanWijk

itemList.endDate19-06-2021 datetime.at 19:06

itemOptions.year.label1992
itemOptions.dimensions.label30 cm x 21 cm (h x b)
Jef Diederen - Ingelijste houtsnede kopen? Bied vanaf 75!

Jef Diederen - Ingelijste houtsnede

itemOptions.type.value.print

itemList.addedByCello1

itemList.endDate30-07-2021 datetime.at 20:03

itemOptions.year.label1956
itemOptions.dimensions.label53 cm x 63 cm (h x b)
Jef Diederen - groot olieverf op doek: Provence III - 1984 kopen? Bied vanaf 2995!

Jef Diederen - groot olieverf op doek: Provence III - 1984

itemOptions.type.value.painting

itemList.addedByKiewitKunst

itemList.endDate02-08-2021 datetime.at 19:18

itemOptions.year.label1984
itemOptions.technique.labelitemOptions.technique.value.oil
itemOptions.dimensions.label136 cm x 136 cm (h x b)
itemOptions.media.labelitemOptions.media.value.canvas
register.slideIn.header
register.slideIn.text