5. Michel Cardenas

Michel Cardenas (1934-2015)

5 aangeboden items / 14 verkochte items

FA. (3 x Favoriet)

Michel CÁRDENAS (Espinal 1934 - Amsterdam 2015)

schilder, videokunst, pop art

Opleiding: Michel Cardena heeft zijn opleiding gevolgd aan de Escuela de Bellas Artes Bogota. Cardena heeft 20 jaar les gegeven aan onder andere de AKI Enschede en de Gerrit Rietveld Academie in Amsterdam. In 1986, besloot hij weer terug te gaan naar zijn oorspronkelijke kunstdiscipline: de schilderkunst.

Michel Cardena is in 1962 naar Nederland gekomen vanuit Colombia. Nederland was aantrekkelijk voor kunstenaars in die tijd. In 1964 – 1964 deed Cardena mee aan de tentoonstelling Pop Art en Nieuw Realisme die via Rotterdam, Den Haag verder reisde naar alle grote musea in Brussel, Wenen en Berlijn.

Nederland was nog niet helemaal gewend aan de pop art invloeden, tijdens de tentoonstelling ‘Momentopname No. 5 in het Stedelijk Museum Amsterdam 1989’ schreef Wim Beeren het volgende. "Nederland had nog nauwelijks vernomen van Pop Art, Nieuw Realisme of Duchamp toen Michel Cardena uit Colombia ons land binnenkwam, met een enorme bagage aan kennis over de nieuwe ontwikkelingen in de kunst. In 1962".

Cardena was een van de pioniers van de videokunst en zijn videowerken waren in 1981 te zien in het Museum of Modern Art in New York. Warmte als beeldend elemente was voor Cardena erg belangrijk en daardoor een grote inspiratiebron als beeldend element. Het verwarmen van mensen of objecten, hiermee wilde Michel Cardena de kille afstand die hij ervoer bij de Nederlandse samenleving na zijn immigratie verbeelden. Door dat hij zijn werk op warmte inspireerde probeerde hij dit gegeven te laten smelten. Een voorbeeld hiervan is bijvoorbeeld dat Cardena in een fluxusachtige happeng de Mont Blanc verwarmde.

Exposities en prijzen

De witte Raaf

De Appel Arts Centre

Nederlands Colombiaans

5 aangeboden items van deze kunstenaar
Michel Cardenas - steendruk - Prent 190 uit 1967 - 21988 kopen? Bied vanaf 60!

Michel Cardenas - steendruk - Prent 190 uit 1967 - 21988

Geplaatst doorZaansgroen

Jaartal1967
TechniekLitho
Afmetingen60 cm x 86 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Michel Cardenas - zomersla kopen? Bied vanaf 55!

Michel Cardenas - zomersla

Geplaatst doorCemhamers

Jaartal1968
TechniekLitho
Afmetingen60 cm x 87 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Michel Cardenas - Michel Cardena, kleurenlitho, Prent 190, 1967 kopen? Bied vanaf 60!

Michel Cardenas - Michel Cardena, kleurenlitho, Prent 190, 1967

Geplaatst doorJJvanWijk

GesigneerdHandgesigneerd
Michel Cardenas - Litho: zomerlimonade kopen? Bied vanaf 50!

Michel Cardenas - Litho: zomerlimonade

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

TechniekLitho
Afmetingen60.5 cm x 88.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Michel Cardenas - Litho: prent 190 (1967) kopen? Bied vanaf 30!

Michel Cardenas - Litho: prent 190 (1967)

Geplaatst doorD-Art

Jaartal1967
TechniekLitho
Afmetingen60 cm x 89 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst