5. Nico Molenkamp

Nico Molenkamp (1920-1998)

2 aangeboden items / 195 verkochte items

FA. (69 x Favoriet)

Nico MOLENKAMP (Enschede 1920 - Tilburg 1998)

Schilder, tekenaar.

Opleiding: Molenkamp volgde zijn opleiding aan de voorloper van de Tilburgse Academie voor Beeldende Kunsten en ging vervolgens van 1949 tot 1953 naar het Nationaal Hoger Instituut voor Schone Kunsten in Antwerpen.

Na zijn opleiding figuurschilderen in Antwerpen keerde Nico Molenkamp terug naar Tilburg, waar hij tot 1982 docent vrij schilderen werd aan de Academie voor Beeldende Kunsten. Hij schilderde vooral abstracte dier- en mensfiguren en werd geinspireerd door circus, theater en kermis. Hierbij gebruikt hij vaak opvallende, tonale kleurcombinaties, die soms een sculpturale uitstraling geven. Molenkamp heeft een aantal studiereizen gemaakt, waaronder naar Itali_, Bagdad en Afrika. Hij was lid van meerdere kunstenaarsverenigingen, waaronder de Liga Nieuwe Beelden.

Exposities en prijzen:

Nico Molenkamp heeft meerdere prijzen gewonnen, waaronder de Willink van Collenprijs (in 1950) en de Europaprijs voor Schilderkunst.

2 aangeboden items van deze kunstenaar
Laatste
kans
Nico Molenkamp - Ingelijste zeefdruk : Theaterfiguur (keurige lijst) kopen? Bied vanaf 299!

Nico Molenkamp - Ingelijste zeefdruk : Theaterfiguur (keurige lijst)

Geplaatst doorKiewitKunst

Eindtijd30-07-2021 om 20:45

Afmetingen98 cm x 88.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Nico Molenkamp - Zeefdruk, Z.T. Rood kopen? Bied vanaf 45!

Nico Molenkamp - Zeefdruk, Z.T. Rood

Geplaatst doorKunstbedrijf

Eindtijd25-04-2021 om 21:43

Jaartal1993
Afmetingen28.5 cm x 24.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst