Hannes Postma - Dame met hoed, Kleurenlitho - Verkocht

Hannes Postma - Dame met hoed, Kleurenlitho kopen? Bied vanaf 30!
Hannes Postma - Dame met hoed, Kleurenlitho kopen? Bied vanaf 30!Hannes Postma - Dame met hoed, Kleurenlitho kopen? Bied vanaf 30!Hannes Postma - Dame met hoed, Kleurenlitho kopen? Bied vanaf 30!Hannes Postma - Dame met hoed, Kleurenlitho kopen? Bied vanaf 30!Hannes Postma - Dame met hoed, Kleurenlitho kopen? Bied vanaf 30!Hannes Postma - Dame met hoed, Kleurenlitho kopen? Bied vanaf 30!Hannes Postma - Dame met hoed, Kleurenlitho kopen? Bied vanaf 30!Hannes Postma - Dame met hoed, Kleurenlitho kopen? Bied vanaf 30!Hannes Postma - Dame met hoed, Kleurenlitho kopen? Bied vanaf 30!
  • Hannes Postma (1933-2020)
TypeGrafiek (handgesigneerd)
TechniekLitho
IngelijstNiet Ingelijst
Afmetingen56.5 cm x 76.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Oplage171/190

Gemonogrammeerd en genummerd in potlood 'HP 171/190'
Hannes Postma verwierf in de jaren zestig internationale bekendheid met series grote kleuretsen. Tussen 1970 en 1978 maakte hij zijn ‘zeeschilderijen’. Dit leidde in 1973 tot de Hoek van Hollandse School. Met enkele oud leerlingen van de Rotterdamse academie vormde hij een anarchistische kunstgroepje, dat tot doel had elke invloed van buiten (docenten, tradities) uit te sluiten. Na verloop van tijd ging iedereen weer zijn eigen weg en Hannes Postma zocht aansluiting bij de Nieuwe Figuratie.
Opvallende overeenkomsten in het werk van schilders die tot de Nieuwe Figuratie worden gerekend zijn: de combinatie van figuratieve en abstracte elementen, een spanning tussen het platte vlak en de illusie van ruimte, fel kleurgebruik, scherpe contouren en popart elementen.
Hannes Postma volgde een opleiding op de Rijksacademie in Amsterdam. Gedurende de periode 1971-1988 was hij docent op de Academie voor Beeldende Kunsten in Rotterdam.

Het werk heeft aan de rechterzijkant wat vouwtjes.

Zie de foto's voor een goede indruk.

Dit item is verkocht voor 34,50 (Incl. 15% veilingkosten)
Starttijd:28-12-2022 om 23:18
Eindtijd:10-01-2023 om 22:45
dekuip
31 dec. / 00:55
€ 30