Ets door Jeanne Bieruma Oosting: "De Vos en de Druiven"
Een fabel van Jean La Fontaine - Le Renard et les Raisins.
Een eenzame vos, die al een hele tijd helemaal niets te eten had gehad en die dan ook erg mager was geworden, kwam na veel omzwervingen bij een wijngaard. Er waren rijkelijk veel druiven, die in grote trossen aan de boom hingen, rijp en zeer geschikt om te eten. Omdat er niemand in de buurt was, sloop de vos stiekem de wijngaard in. Maar terwijl de vos langzaam de wijngaard insloop, ontdekte hij dat die overheerlijke druiven heel hoog hingen. Hij sprong er naar, maar miste. Hij sprong nog eens, nog eens en nog eens. Maar al zijn inspanningen waren vergeefs. De druiven hingen veel te hoog. Zijn vermoeide lichaam begon pijn te doen door de vele pogingen om zijn honger te stillen. Tenslotte, toen de teleurgestelde en boze vos van zijn laatste sprong terugviel, riep hij: “Ik wil de druiven helemaal niet. Ze zijn nog zuur en helemaal niet geschikt om te eten”.
Afmetingen Ets: 12.5 x 8.5 cm
Papierformaat: 30,3 x 22,3
Gesigneerd met JO (Jeanne Oosting) linksonder.
De ets wordt veilig verpakt tussen 2 houten plaatjes