5. Hendrik Petrus Berlage

Hendrik Petrus Berlage (1856-1934)

1 aangeboden items / 0 verkochte items

FA. (7 x Favoriet)

Ontwerper Hendrik Petrus Berlage is bekend van zijn werk als kunstenaar, architect en meubelontwerper. Zijn bekendste ontwerp is misschien wel de Beurs van Amsterdam (1903). Berlage werd in 1856 geboren in Amsterdam, waar hij voor zijn studie aan de Rijksakademie van Beeldende Kunsten naar terugkeerde. Later studeerde hij ook aan de Eidgenössische Polytechnische Schule in Zürich, waar hij in aanraking kwam met het werk van Gottfried Semper en Eugène Viollet-le-Duc. In de jaren negentig van de negentiende eeuw werkte hij voor en samen met architect Th. Sanders.

In 1889 werd hij zelfstandig en wijdde zich aan de ontwikkeling van een nieuwe bouwstijl: de Nieuwe Zakelijkheid. Hiermee stond hij aan de voet van de rationalistische bouwstijl die zo belangrijk was voor de Amsterdamse School. Zijn ideeën over bouw, functionaliteit en decoratie gebruikte hij ook voor het ontwerpen van objecten en gebruiksvoorwerpen zoals meubilair en serviezen.

Hendrik Petrus Berlage - Albert Verwey Ex Libris kopen? Bied vanaf 25!

Hendrik Petrus Berlage - Albert Verwey Ex Libris

Geplaatst doorOrlandof

Eindtijd10-06-2021 om 17:21

Jaartal1910
Afmetingen7.5 cm x 5.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst