5. Henri Victor Le Fauconnier

Henri Victor Le Fauconnier (1881-1945)

1 aangeboden items / 2 verkochte items

FA. (22 x Favoriet)

Le Fauconnier (1881-1945) behoorde tot de groep vroege kubisten in Parijs, waarvan ook Cézanne en Picasso deel uitmaakten. In 1910 zag men in ons land zijn werk voor het eerst op de eerste tentoonstelling van de Moderne Kunstkring in Amsterdam. De jaren daarop had hij zowel met zijn ideeën als met zijn werk grote invloed op de jonge schilders van de Bergense School, vooral nadat hij in 1914 in Nederland kwam wonen. Een gevoelvolle, brede schilderwijze, massieve vormen en het gebruik van aardtonen als groen en bruin waren de belangrijkste kenmerken van zijn stijl. Le Fauconnier wordt daarom wel beschouwd als de trait-d'union tussen de Franse kubisten en de Bergense School. Musea: o.a. Stedelijk Museum in Amsterdam

Frans

Henri Victor Le Fauconnier - Geen titel gekend kopen? Bied vanaf 350!

Henri Victor Le Fauconnier - Geen titel gekend

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorXSCOLS

Eindtijd02-05-2021 om 21:13

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen94 cm x 73 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst