5. Jan Cremer

Jan Cremer (1940)

26 aangeboden items / 691 verkochte items

FA. (290 x Favoriet)

Jan CREMER (Enschede 1940)

Schilder, Graficus

Opleiding:

Jan Cremer volgde zijn opleiding aan de Academie voor Beeldende Kunst in Arnhem.

Hij woont en werkt in Amsterdam.

Reeds op jonge leeftijd was Jan Cremer een uiterst origineel en bezeten kunstenaar, die er alles voor over had om te kunnen werken. Bij zijn eerste eenmanstentoonstelling in Galerie De Posthoorn in Den Haag in 1958, spraken de critici - nauwelijks bekomen van de rellen rondom CoBrA - van een 'woest beest'. Zijn deelname aan de Haagse Salon (1958) werd een schandaal. Een jaar later exposeerde hij in het Haags Gemeentemuseum en in 1960 in het Stedelijk Museum in Amsterdam. Ondertussen werkte Cremer aan zijn eerste boek Ik Jan Cremer dat in 1964 in Nederland verscheen en sindsdien in miljoenenoplage in vele talen is gepubliceerd. In dezelfde periode volgen er meer dan honderd tentoonstellingen van zijn beeldende kunst in binnen- en buitenlandse musea en galeries. Met de eerste opbrengsten van zijn boek vertrekt Jan Cremer eind 1964 naar Amerika.

In New York begint hij met het schilderen van Hollandse landschappen. Dit zeer kleurrijke en vooral strak gecomponeerde ‘Hollands Realisme’, met koeien, boerinnen en tulpenvelden, vormt een breuk met het sterk abstracte expressionistisch werk uit de jaren ervoor. Het thema Hollandse landschappen keert in Cremers complete oeuvre telkens terug, maar ook de steppen, woestijnen en bergketens van Siberië en Mongolië, streken die hij veelvuldig bereist, zijn een permanente inspiratiebron.

Daartussendoor verblijft hij voor kortere of langere tijd in Berlijn, Londen of Amsterdam waar hij hoofdzakelijk steendrukken maakt. In 1972 vervaardigt Cremer zijn eerste filmdocumentaire 'The long white trail', over zijn expeditie met de Inuït in Noordwest-Groenland. Als reporter reisde hij veelvuldig de wereld rond. Cremer weet zijn werk te combineren met zijn reis- en zwerflust. Zes maanden per jaar is hij onderweg, de andere maanden verdeelt hij zijn tijd tussen schilderen en schrijven bij voorkeur in Zuid-Frankrijk of Zwitserland. Cremer woont en werkt - als hij niet op reis is - in New York en Parijs.

Exposities en prijzen:

Gemeentemuseum, Den Haag Stedelijk Museum, Amsterdam Gemeentemuseum, Arnhem Museum Fodor Amsterdam

26 aangeboden items van deze kunstenaar
Jan Cremer - Les tulipes du sud kopen? Bied vanaf 250!

Jan Cremer - Les tulipes du sud

Geplaatst doorlowracer

Jaartal2005
Afmetingen131 cm x 101 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - geen titel kopen? Bied vanaf 165!

Jan Cremer - geen titel

Geplaatst doorlowracer

Jaartal1999
Afmetingen105 cm x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Grote ingelijste litho: 'Ara' - 1990 kopen? Bied vanaf 275!

Jan Cremer - Grote ingelijste litho: 'Ara' - 1990

Geplaatst doorZuiverKunst

Jaartal1990
TechniekLitho
Afmetingen72 cm x 89 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Jan Cremer - 20 april 1990 kopen? Bied vanaf 215!

Jan Cremer - 20 april 1990

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1990
TechniekLitho
Afmetingen77 cm x 57 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Laatste
kans
Jan Cremer - Toscaans landschap kopen? Bied vanaf 285!

Jan Cremer - Toscaans landschap

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal2001
Afmetingen77 cm x 94 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Korenschoven rood kopen? Bied vanaf 200!

Jan Cremer - Korenschoven rood

Geplaatst doorHavik48

Jaartal2007
Afmetingen80 cm x 94 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - ‘Hartentulp’ - grote zeefdruk uit 1992. kopen? Bied vanaf 175!

Jan Cremer - ‘Hartentulp’ - grote zeefdruk uit 1992.

Geplaatst doorduif

Jaartal1992
Afmetingen90 cm x 63 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Gobi I - 1988 (groot!) kopen? Bied vanaf 170!

Jan Cremer - Gobi I - 1988 (groot!)

Geplaatst doorZuiverKunst

Jaartal1988
TechniekLitho
Afmetingen100 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Litho, Tulpen kopen? Bied vanaf 100!

Jan Cremer - Litho, Tulpen

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1991
TechniekLitho
Afmetingen65.5 cm x 50.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Zeefdruk 'Vuurwerkramp' genummerd en potlood gesigneerd kopen? Bied vanaf 150!

Jan Cremer - Zeefdruk 'Vuurwerkramp' genummerd en potlood gesigneerd

Geplaatst doorduif

Jaartal2000
Afmetingen73.5 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Jan Cremer - kleurenzeefdruk - 'Atilla's Bivak' - 1988 (Kleine oplage) kopen? Bied vanaf 225!

Jan Cremer - kleurenzeefdruk - 'Atilla's Bivak' - 1988 (Kleine oplage)

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1988
Afmetingen76 cm x 56 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Altia (groot met lijst) kopen? Bied vanaf 325!

Jan Cremer - Altia (groot met lijst)

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1988
Afmetingen124 cm x 84 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Tulips in nieuwe lijst! kopen? Bied vanaf 325!

Jan Cremer - Tulips in nieuwe lijst!

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1998
Afmetingen73 cm x 94 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Tulip - 3 houtsneden kopen? Bied vanaf 175!

Jan Cremer - Tulip - 3 houtsneden

Geplaatst doorruud-dj

Jaartal1992
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen33 cm x 26 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - litho: Hongarije in Nederland (Tulpenveld) 1987 kopen? Bied vanaf 325!

Jan Cremer - litho: Hongarije in Nederland (Tulpenveld) 1987

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1987
TechniekLitho
Afmetingen96.5 cm x 64.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Tulpen (Prachtig nieuw gelijst!) kopen? Bied vanaf 395!

Jan Cremer - Tulpen (Prachtig nieuw gelijst!)

Geplaatst doorcolourfulartlimburg

Jaartal1979
Afmetingen90 cm x 76 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Mooie grote zeefdruk kopen? Bied vanaf 175!

Jan Cremer - Mooie grote zeefdruk

Geplaatst doorbase

Jaartal1995
Afmetingen50 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Tulips II met lijst! kopen? Bied vanaf 275!

Jan Cremer - Tulips II met lijst!

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1996
Afmetingen103 cm x 83 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Hollandse Boerin kopen? Bied vanaf 150!

Jan Cremer - Hollandse Boerin

Geplaatst doorAdoublet

Afmetingen46 cm x 36 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - handgesigneerde zeefdruk "Terra Umbro II" - 2003 kopen? Bied vanaf 195!

Jan Cremer - handgesigneerde zeefdruk "Terra Umbro II" - 2003

Geplaatst doorVennoArt

Jaartal2003
Afmetingen71 cm x 90 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1992
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Grote zeefdruk, ingelijst + passepartout kopen? Bied vanaf 325!

Jan Cremer - Grote zeefdruk, ingelijst + passepartout

Jaartal1992
Afmetingen101 cm x 81 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Dutch Tulips (nieuwe lijst+ passepartout), kleine oplage kopen? Bied vanaf 425!

Jan Cremer - Dutch Tulips (nieuwe lijst+ passepartout), kleine oplage

Jaartal1979
Afmetingen90 cm x 70 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Jan Cremer - Fiume azzurro, zeefdruk (groot!) kopen? Bied vanaf 275!

Jan Cremer - Fiume azzurro, zeefdruk (groot!)

Geplaatst doorRosser

Jaartal2001
Afmetingen120 cm x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Jan Cremer - Strada rosso, zeefdruk (groot!) kopen? Bied vanaf 275!

Jan Cremer - Strada rosso, zeefdruk (groot!)

Geplaatst doorRosser

Jaartal2001
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Geplaatst doorGalerie Zien

Jaartal1992
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst