5. Jan Olyslager

Jan Olyslager (1926-2010)

1 aangeboden items / 6 verkochte items

FA. (9 x Favoriet)

Jan Olyslager (1926-2010, Den Haag) studeerde vanaf 1946 aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten (waar hij leerling was van Henk Meijer) en later aan de Vrije Academie. Ge_nspireerd werd hij door Willem Hussum, Piet Ouborg en Wim Sinemus. Op zoek naar nieuwe wegen kiest hij in 1955 voor het informele in de kunst. Hij gaat door intu_tie gedreven de dialoog aan met het platte vlak. De dynamiek is in de meeste van zijn werken een herkenbaar aspect. Waardering was er altijd, maar de echte erkenning is er pas als hij de vijfenzestig al gepasseerd is en er veel vraag is naar zijn werk. Hij krijgt de Willem van Collumprijs en een nominatie voor de koninklijke subsidie.

Jan Olyslager - olieverf op doek: abstract - 1965 kopen? Bied vanaf 150!

Jan Olyslager - olieverf op doek: abstract - 1965

Geplaatst doorKiewitKunst

Eindtijd02-08-2021 om 20:00

Jaartal1965
Afmetingen67 cm x 82.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst