5. Otto B. de Kat

Otto B. de Kat (1907-1995)

2 aangeboden items / 46 verkochte items

FA. (60 x Favoriet)

Otto B. de KAT

Schilder, Aquarellist, Tekenaar

Geboren te Dordrecht in 1907, Overleden in 1995 te Laren

Otto de Kat was een schilder die onder invloed stond van de Haarlemse School en het Fauvisme van Matisse Hij volgde zijn opleiding aan de School voor Kunstambachten in Haarlem, de Rijksacademie te Amsterdam (nu Rietveld Academie) en aan de ecole des Beaux Arts in Brussel.

De Kat maakte vooral figuren in interieurs, portretten en landschappen in een voor hem kenmerkende stijl. Hij was ook leraar aan de Rijksacademie en oprichter van de Nederlandse Aquarellistenkring.

Otto de Kat maakte tevens 2 omslagen voor het bekende tijdschrift ?De Wendingen?in 1927 en 1931.

Het werk van Otto de Kat bevindt zich in vele museale, bedrijfs- en particuliere collecties, o.a. in de Rijkscollectie.

2 aangeboden items van deze kunstenaar
Otto B. de Kat - steendruk - Het gele stoeltje 59/101 - 21527 kopen? Bied vanaf 145!

Otto B. de Kat - steendruk - Het gele stoeltje 59/101 - 21527

Geplaatst doorZaansgroen

Eindtijd08-08-2021 om 21:54

Jaartal1984
TechniekLitho
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Otto B. de Kat - ingelijst olieverfschilderij - zonder titel - handgesigneerd kopen? Bied vanaf 300!

Otto B. de Kat - ingelijst olieverfschilderij - zonder titel - handgesigneerd

Geplaatst doorGrafics

Eindtijd09-07-2021 om 19:13

Jaartal1974
Afmetingen55 cm x 68 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerBoard
IngelijstIngelijst