De Nederlandse kunstenaar Co Westerik werd op 2 maart 1924 in Den Haag geboren. Westerik volgde een opleiding aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten te Den Haag. Vier jaar nadat hij afstudeerde won hij de Jacob Maris Prijs voor de schilderkunst met het schilderij 'De visvrouw'. Van 1958 tot 1971 was Co Westerik leraar modeltekenen aan de academie in Den Haag.
Realistische stijl
Co Westerik schilderde in een realistische stijl en zwom daarmee tegen de stroom in, want de jaren vijftig en zestig stonden toch vooral in het teken van het experiment en de abstractie. Mede hierdoor maakte zijn werk ook negatieve reacties los.
Westerik liet zich inspireren door oude meesters als Jan van Eyck en Piero della Francesca. Ook een boek over schilderkunst was bepalend voor zijn latere werk. In 'Malmaterial und seine Verwendung im Bilde' uit 1921 van Max Doerner vond hij alles wat hij nodig had, zoals hoe je verf maakt en wat het effect is van verschillende verflagen die over elkaar worden aangebracht.
Co Westerik maakte schilderijen, aquarellen, tekeningen, litho's en etsen. In zijn werk staan mensen, dieren en planten centraal. Vaak plaatste hij mensen in een dramatische situatie.