Tentoonstelling ter gelegenheid van 75 jaar Cobra vanaf 1 juni in het Cobra Museum in Amstelveen.
Opening van het Cobra depot in Antwerpen.
Een Cobra / Corneille postzegel zal worden uitgegeven door Bpost in 2023.
Totale afmetingen met lijst: 77 x 84 cm.
Massief houten lijst zwart en rood geschilderd, gemaakt door Corneille tijdens zijn leven. Atelier Corneille stempel op de achterkant.
In navolging van Gauguin en Matisse creëerde Corneille een joviaal en kleurrijk oeuvre dat de harmonie met de natuur viert. Kat, vliegende vis of zonnevis, het denkbeeldige bestiarium van de schilder nodigt ons uit om te dagdromen.
Een ode aan de geneugten van het leven op het platteland! Een van de laatste grote werken van de schilder die in Auvers-Sur-Oise woonde, het dorp van Van-Gogh.
De slang herinnert aan de Cobra-periode van de kunstenaar.
Prachtige litho op dik papier.
Kunstenaarsexemplaar met ongesigneerd Atelier Corneille-stempel op de achterkant.
Formaat werk : 47,5 x 54 cm
Een helderrood werk met de beroemde kerk geschilderd door Van-Gogh, en enkele elementen van het omringende platteland (in de buurt van Parijs).
Litho in zeer goede staat, de lijst die meer dan 20 jaar oud is vertoont sporen van slijtage en krassen - Veilige verzending met verzekering door UPS in een kartonnen doos.