Harrie Kuyten - Ingelijste pastelkrijttekening , Meisje

Harrie Kuyten - Ingelijste pastelkrijttekening , Meisje kopen? Bied vanaf 20!
Harrie Kuyten - Ingelijste pastelkrijttekening , Meisje kopen? Bied vanaf 20!Harrie Kuyten - Ingelijste pastelkrijttekening , Meisje kopen? Bied vanaf 20!Harrie Kuyten - Ingelijste pastelkrijttekening , Meisje kopen? Bied vanaf 20!Harrie Kuyten - Ingelijste pastelkrijttekening , Meisje kopen? Bied vanaf 20!Harrie Kuyten - Ingelijste pastelkrijttekening , Meisje kopen? Bied vanaf 20!Harrie Kuyten - Ingelijste pastelkrijttekening , Meisje kopen? Bied vanaf 20!Harrie Kuyten - Ingelijste pastelkrijttekening , Meisje kopen? Bied vanaf 20!Harrie Kuyten - Ingelijste pastelkrijttekening , Meisje kopen? Bied vanaf 20!Harrie Kuyten - Ingelijste pastelkrijttekening , Meisje kopen? Bied vanaf 20!Harrie Kuyten - Ingelijste pastelkrijttekening , Meisje kopen? Bied vanaf 20!
  • Harrie Kuyten (1883-1952)
Type kunstwerk Tekening / Aquarel
Periode 1900 t/m 1944
Techniek Pastel/Krijt
Stijl Impressionistisch
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 45 x 26 cm (h x b)
Incl. lijst 49.5 x 30.5 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Dit werk is onderdeel van de Tekeningen Special special.
  • Een ingelijste pasteltekening van de Nederlandse 'Bergense School'-kunstenaar Harrie Kuyten (1883-1952).
    -Gesigneerd rechtsonder.
    -Ingelijst in de originele houten lijst met glasplaat.
    -Afmetingen: Lijst, 49½ x 30½ x 2½ cm. Beeld, 45 x 26 cm.
    -Herkomst: Veilinghuis De Eland (1994)
    -Conditie: De tekening is in goede staat. De houten lijst heeft slijtplekken en beschadigingen en is wat ‘vlekkerig’.
    Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
    Kan zo aan de muur.

    Informatie over de kunstenaar:
    Henricus Johannes Kuyten (Utrecht, 19 december 1883 – Schoorl, 29 januari 1952), lithograaf, aquarellist, houtsnijder (prentkunstenaar), graficus, schilder, tekenaar en leraar.
    -Naamsvarianten: Harrie Kuiten, Harrie Kuijten.
    -Opleiding: de Akademie voor Beeldende Kunsten in Antwerpen (1904-1905).
    Na jaren van reizen in verschillende landen ging hij in 1914 in Amsterdam werken. Zijn indrukken uit de voorafgaande jaren uitten zich in een stijl waarin zich impressionisme en invloeden van het kleurige Franse fauvisme vermengden. Onderwerpen waren in deze periode behalve naakten, onder andere zijn stadsgezichten. In 1921 verliet hij de hoofdstad, om na een verblijf in Oostenrijk, Hongarije en Parijs uiteindelijk in Schoorl terecht te komen.
    Zijn onderwerpen omvatten: bomen, dieren, figuurvoorstellingen, havengezichten, interieurs, koeien, landschappen, naaktfiguren, stadsgezichten, stillevens, strand- en zeegezichten en zelfportretten. Hij behoorde bij de groepering van de Bergense School.
    Hij was lid van Arti et Amicitiae (Amsterdam) de Onafhankelijken (Amsterdam), De Hollandse Kunstenaarskring (Amsterdam) en het KunstenaarsCentrumBergen (KCB).
    Zijn werk is te vinden in particuliere, bedrijfs- en overheidscollecties, alsmede in de collectie van het Museum Kranenburgh te Bergen NH en de Rijkscollectie.
    -Literatuur: Scheen 1969-1970, Lexicon Nederlandse beeldende kunstenaars, vol. 1, p. 666 ; Witt Checklist 1978, A checklist of painters [...] ; Scheen 1981, Lexicon Nederlandse beeldende kunstenaars, p. 296 ; Jacobs 2000, Beeldend Benelux : biografisch [...], vol. 3, p. 606.
    (Bron: RKD ; Wikipedia)

     Afhandeling:
    -Het werk kan afgehaald worden in Amsterdam.
    -Het werk kan aangetekend verzonden worden via PostNL.
    Verzendkosten:
    -Binnen Nederland: 10,00 euro.
    -Naar België, Duitsland, Frankrijk: 15,00 euro.

    Vragen? Klik op “Vraag de verkoper”.
    Kijk ook eens bij onze andere veilingaanbiedingen.

De tekening is in goede staat. De houten lijst heeft slijtplekken en beschadigingen en is wat ‘vlekkerig’. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk. Kan zo aan de muur.
Binnen Nederland € 10,00
Naar België € 15,00
Naar Duitsland € 15,00
Europese Unie € 17,50