Grote zeefdruk van Nico Molenkamp.
Titel: Giraffe. Nummer: 150/150.
Afmetingen blad: H 95 x B 73 cm, ingelijst H 120 x B 96 cm.
Het werk is rechts bovenaan gesigneerd door de kunstenaar.
Nico Molenkamp was schilder en tekenaar. Hij volgde zijn opleiding aan de voorloper van de Tilburgse Academie voor Beeldende Kunsten en ging vervolgens van 1949 tot 1953 naar het Nationaal Hoger Instituut voor Schone Kunsten in Antwerpen.
Na zijn opleiding figuur schilderen in Antwerpen keerde Nico Molenkamp terug naar Tilburg, waar hij tot 1982 docent vrij schilderen werd aan de Academie voor Beeldende Kunsten. Hij schilderde vooral abstracte dier- en mensfiguren en werd geïnspireerd door circus, theater en kermis. Hierbij gebruikt hij vaak opvallende, tonale kleurcombinaties, die soms een sculpturale uitstraling geven. Molenkamp heeft een aantal studiereizen gemaakt, waaronder naar Italië, Bagdad en Afrika. Hij was lid van meerdere kunstenaarsverenigingen, waaronder de Liga Nieuwe Beelden.
Exposities en prijzen:
Nico Molenkamp heeft meerdere prijzen gewonnen, waaronder de Willink van Collenprijs (in 1950) en de Europaprijs voor Schilderkunst.