5. Gerard Huijsser

Gerard Huijsser (1892-1970)

13 aangeboden items / 5 verkochte items

FA. (5 x Favoriet)

Gerardus Hendricus Josephus Alphonsus HUIJSSER (1892-1970)>> voorbije exposities / past exhibitionsOver de kunstenaarGerardus Hendricus Josephus Aphonsus Huijsser werd op 8 juni 1892 te Amsterdam geboren. Hij volgde zijn opleiding aan de Amsterdamse Kunstnijverheidsschool Quellinus waar hij les kreeg van de kunstschilder Klaas van Leeuwen. Later volgde hij de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam 1919-1923 en kreeg daar les van A.J. Derkinderen, 1919-1923 en N. v. d. Waay 1929-1923.Hij schilderde (olieverf, aquarel) en tekende voornamelijk landschappen en stillevens, maar ook figuren in expressionistische stijl. Ook vervaardigde hij boek- en journalistieke illistraties, ontwerpen voor glas in lood.In 1921 ontving hij de Cohen Gosschalkprijs.Huijsser reisde veel Turkije en Noord-Afrika.Huijsser werkte en woonde te Amsterdam t/m 1910, Bloemendaal t/m 1924, Parijs vanaf 1925, Algiers t/m 1928, Bloemendaal t/m 1930, Tunis vanaf 1931, Haarlem t/m 1940 en Laren nh 1941 t/m 1970.Huijsser was lid van schildersverenigingen St. Lucas, Het Genootschap "Kunst zij ons doel" te Haarlem, Het Nederlands Kunstenaars Genootschap "Amsterdam", De Gooische Schildersvereniging en de Limburgsche Kunstkring.In het buitenland exposeerde hij op de tentoonstelling van het "Institut de Carthage" 1927-1932 en de Groep der "Dodici Pittori Moderni" in Tunis 1933.Huijsser zocht zijn onderwerpen in Engeland, Frankrijk, Spanje, Marokko, Algeri_, Tunesi_. Na 1945 in Zuid-Limburg en Zeeland en later (tijdens en na deelname aan de "K.L.M."- uitzending 1954) in Turkije en wederom in Noord-Afrika.Musea: Singer Museum in Laren, Stedelijk Museum Maastricht, Rijksmuseum Amsterdam en de rijkscolle

13 aangeboden items van deze kunstenaar

Gerard Huijsser - C4992-15, Arabisch meisje kopen? Bied vanaf 95!

Gerard Huijsser - C4992-15, Arabisch meisje

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMarsmeijer

TechniekPotlood
Afmetingen18.5 cm x 9.5 cm (h x b)
IngelijstAlleen in Passe-partout
Gerard Huijsser - C4992-14, Industriële voorstelling kopen? Bied vanaf 75!

Gerard Huijsser - C4992-14, Industriële voorstelling

Geplaatst doorMarsmeijer

Afmetingen18 cm x 19 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Gerard Huijsser - C4992-13, Zicht op bergmeer in het dal kopen? Bied vanaf 55!

Gerard Huijsser - C4992-13, Zicht op bergmeer in het dal

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMarsmeijer

Jaartal1950
TechniekHoutskool
Afmetingen40 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Gerard Huijsser - C4992-12, Interieur kopen? Bied vanaf 95!

Gerard Huijsser - C4992-12, Interieur

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMarsmeijer

TechniekPastel/Krijt
Afmetingen18 cm x 13 cm (h x b)
DragerKarton
IngelijstNiet Ingelijst
Gerard Huijsser - C4992-20, Studie van een kerkinterieur kopen? Bied vanaf 45!

Gerard Huijsser - C4992-20, Studie van een kerkinterieur

Geplaatst doorMarsmeijer

Afmetingen19.5 cm x 13 cm (h x b)
Gerard Huijsser - C4992-17, Stadje in bergdal kopen? Bied vanaf 65!

Gerard Huijsser - C4992-17, Stadje in bergdal

Geplaatst doorMarsmeijer

Afmetingen9.5 cm x 13.5 cm (h x b)
Gerard Huijsser - C4992-16, Boerderij aan een weiland met wilde bloemen kopen? Bied vanaf 45!

Gerard Huijsser - C4992-16, Boerderij aan een weiland met wilde bloemen

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMarsmeijer

Jaartal1967
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen24.5 cm x 16.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Gerard Huijsser - C4992-11, Danser, Tunis (Tunesië), 1931 kopen? Bied vanaf 95!

Gerard Huijsser - C4992-11, Danser, Tunis (Tunesië), 1931

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMarsmeijer

Jaartal1931
TechniekAquarel
Afmetingen32 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Gerard Huijsser - C4992-18, Mediterraans stadsgezicht kopen? Bied vanaf 65!

Gerard Huijsser - C4992-18, Mediterraans stadsgezicht

Geplaatst doorMarsmeijer

Afmetingen10.5 cm x 15 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Gerard Huijsser - C4992-21, Poort in Fez, Marokko, Berglandschap kopen? Bied vanaf 45!

Gerard Huijsser - C4992-21, Poort in Fez, Marokko, Berglandschap

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMarsmeijer

TechniekHoutskool
Afmetingen38 cm x 48.5 cm (h x b)
IngelijstNiet Ingelijst
Gerard Huijsser - C4992-66, Portret van een man kopen? Bied vanaf 75!

Gerard Huijsser - C4992-66, Portret van een man

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMarsmeijer

TechniekHoutskool
Afmetingen35.5 cm x 28 cm (h x b)
Gerard Huijsser - C4992-25, Ontwerp voor glas in lood kopen? Bied vanaf 95!

Gerard Huijsser - C4992-25, Ontwerp voor glas in lood

Geplaatst doorMarsmeijer

Afmetingen29 cm x 21 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Gerard Huijsser - C4992-23, Abstracte voorstelling kopen? Bied vanaf 75!

Gerard Huijsser - C4992-23, Abstracte voorstelling

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMarsmeijer

TechniekPenseel (Inkt)
Afmetingen32 cm x 24.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd