5. Hens de Jong

Hens de Jong (1927-2003)

2 aangeboden items / 11 verkochte items

FA. (5 x Favoriet)

Hens de JONG (Den Haag 1927 - Den Haag 2003)

Schilderes, tekenares en grafica. Ze werd in Den Haag algemeen als een van de belangrijkste beeldende kunstenaars beschouwd en was lid van Pulchri Studio (vanaf 1953), Xylon, De Grafische, de Haagse Aquarellisten (vanaf 1990) en de B.B.K. te Amsterdam.

Leerlinge van oa. Willem Schrofer, Rein Draijer en Paul Citroen.Opgeleid op de Haagse Academie had ze een brede belangstelling voor de vele moderne aspecten van de zichtbare wereld. Ze behoorde daarmee tot wat genoemd wordt De Nieuwe Haagse School.

Was winnaar van de Jacob Hartogprijs in 1970 voor grafiek en verkreeg in 1956 Koninklijke Subsidie. Doceerde van 1970 tot 1987 aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten in Den Haag.

Hens de Jong was van 1948 to 1970 getrouwd met haar medestudent Co Westerik.

2 aangeboden items van deze kunstenaar
Laatste
kans
Hens de Jong - Darts - Kleurenhoutsnede kopen? Bied vanaf 40!

Hens de Jong - Darts - Kleurenhoutsnede

Geplaatst doorlenteman

Eindtijd06-08-2021 om 19:45

Jaartal1966
TechniekHout/Linosnede
Afmetingen38 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Hens de Jong - 'Jurk op bank' - Olieverf 1966 kopen? Bied vanaf 750!

Hens de Jong - 'Jurk op bank' - Olieverf 1966

Geplaatst doorObe

Eindtijd17-04-2021 om 22:09

Jaartal1966
Afmetingen101 cm x 151 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst