5. Kees Andrea

Kees Andrea (1914-2006)

2 aangeboden items / 81 verkochte items

FA. (29 x Favoriet)

Kees ANDREA (Den Haag 1914 - Den Haag 2006)

Kees Andrea volgde zijn opleiding aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten te Den Haag en werd daarna bekend als een veelzijdig kunstenaar. Andrea maakte schilderijen, tekeningen, aquarellen, etsen, litho's, glas-in-loodramen, wandmoza_eken en ontwerpen voor gobelins. De grootste bekendheid verwierf hij met zijn kleurrijke schilderijen met daarop combinaties van landschappen of interieurs met mens en dier te zien zijn. Andrea verwerkte veel dagelijkse indrukken in zijn schilderijen maar putte ook uit zijn ervaringen opgedaan tijdens reizen naar Hongarije, Spanje, Italië en Midden-Amerika. Hij werkte in een quasi naïeve stijl die een vervreemdende sfeer oproept. De kunstenaar kreeg tijdens zijn leven verschillende onderscheidingen. Zo ontving hij onder meer tweemaal de Jacob Marisprijs. Ook is Andrea oprichter van kunstenaarsgroep 'de realisten', wiens leden reageerden op de opkomende abstracte kunst. Ook maakte Kees Andrea deel uit van de groep 'Verve' en was hij lid van Pulchri Studio en de Hollandse Aquarellisten Kring. Zijn werk is ondermeer te zien in het Gemeentemuseum in Den Haag en het Centraal Museum in Utrecht.

2 aangeboden items van deze kunstenaar

Kees Andrea - Kleine oplage (nr. 3 van totaal slechts 39 ex) Lithografie - 'Spanje' - 1949 kopen? Bied vanaf 35!

Kees Andrea - Kleine oplage (nr. 3 van totaal slechts 39 ex) Lithografie - 'Spanje' - 1949

Geplaatst doorartpointamsterdam

Eindtijd06-06-2021 om 22:29

TechniekLitho
Afmetingen25 cm x 32 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Kees Andrea - Aquarel op papier / Merida - Spanje kopen? Bied vanaf 200!

Kees Andrea - Aquarel op papier / Merida - Spanje

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorAntheus2020

Eindtijd18-07-2021 om 20:22

TechniekAquarel
Afmetingen65 cm x 75 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst