5. Kees van Bohemen

Kees van Bohemen (1928-1985)

7 aangeboden items / 164 verkochte items

FA. (121 x Favoriet)

Kees van BOHEMEN (Den Haag 1928 - Den Haag 1985)

Na zijn studie aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten kreeg hij op 24 jarige leeftijd een beurs om negen maanden in Parijs te studeren.Kees van Bohemen bleef vijf jaar wonen in Parijs.Vroeg werkZijn vroege werk wordt gekenmerkt door het ontbreken van figuratieve elementen. Deze schilderijen waren opgebouwd uit contrasterende witte en zwarte partijen.InformelenAan het einde van de jaren vijftig sloot Kees van Bohemen zich aan bij de kunststroming de Informelen, maar de kunstschilder ging al snel zijn eigen weg.Kleur werd belangrijker: hij verwierf vooral bekendheid met zijn doeken waarop figuratieve en abstracte elementen samengingen.In de jaren zestig baarde Kees van Bohemen opzien met zijn "sportschilderijen", met onderwerpen als boksen, paardenrennen, wielrennen en autosport. Deze schilderijen hebben veelal een groot formaat en worden gekenmerkt door een virtuoze verfbehandeling. Zijn werk is onder andere in het bezit van museum Boymans-van Beuningen in Rotterdam, het Haags Gemeentemuseum en het Stedelijk Museum in Amsterdam.

7 aangeboden items van deze kunstenaar
Laatste
kans
Kees van Bohemen - proefdruk: wielrenner kopen? Bied vanaf 70!

Kees van Bohemen - proefdruk: wielrenner

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

TechniekProefdruk
Afmetingen64 cm x 75 cm (h x b)
Kees van Bohemen - Ingelijste zeefdruk - 1981 kopen? Bied vanaf 249!

Kees van Bohemen - Ingelijste zeefdruk - 1981

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1981
Afmetingen65 cm x 80 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Kees van Bohemen - zonder titel kopen? Bied vanaf 225!

Kees van Bohemen - zonder titel

Geplaatst doorKunstbedrijf

Jaartal1974
Afmetingen86 cm x 61 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Bijzondere Uitgaves

TechniekProefdruk
Kees van Bohemen - COUREUR FORMULE 1 kopen? Bied vanaf 60!

Kees van Bohemen - COUREUR FORMULE 1

Bijzondere Uitgaves

Geplaatst doorkunstpeer

TechniekProefdruk
Afmetingen70 cm x 50 cm (h x b)
Kees van Bohemen - Originele pentekening ‘77 kopen? Bied vanaf 80!

Kees van Bohemen - Originele pentekening ‘77

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorGertdeherdt

Jaartal1977
TechniekPen (Inkt)
Afmetingen22.5 cm x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Kees van Bohemen - proefdruk: 3 figuren kopen? Bied vanaf 70!

Kees van Bohemen - proefdruk: 3 figuren

Bijzondere Uitgaves

TechniekProefdruk