Kees van Bohemen (1928-1985)
  5. Kees van Bohemen
Kees van Bohemen (1928-1985)

Kees van Bohemen (1928-1985)

Kunstschilder, Graficus, Tekenaar

Kees VAN BOHEMEN (Den Haag 1928 - Den Haag 1985)

Biografie / Opleiding

Kees van Bohemen werd in 1928 geboren in Den Haag. Na zijn studie aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten kreeg hij op 24 jarige leeftijd een beurs om negen maanden in Parijs te studeren. In totaal verbleef hij 5 jaar in Parijs. Zijn vroege werk wordt gekenmerkt door het ontbreken van figuratieve elementen. Deze schilderijen waren opgebouwd uit contrasterende witte en zwarte partijen. Aan het einde van de jaren vijftig sloot Kees van Bohemen zich aan bij de kunststroming de Informelen, maar de kunstschilder ging al snel zijn eigen weg. Kleur werd belangrijker: hij verwierf vooral bekendheid met zijn doeken waarop figuratieve en abstracte elementen samengingen.In de jaren zestig baarde Kees van Bohemen opzien met zijn "sportschilderijen", met onderwerpen als boksen, paardenrennen, wielrennen en autosport. Deze schilderijen hebben veelal een groot formaat en worden gekenmerkt door een virtuoze verfbehandeling. In 1985 overleed Kees van Bohemen in een Haags ziekenhuis op 56-jarige leeftijd.

Exposities en prijzen

Museum Jan van der Togt Amstelveen, 2008, Werk van Kees van Bohemen is onder andere in het bezit van Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, Kunstmuseum Den Haag en het Stedelijk Museum Amsterdam. Van Bohemen ontving onder meer de Talensprijs in 1963 en de Jacob Marisprijs in 1964.

Aangeboden items
7
Verkochte items
196
Nationaliteit
Links
Favoriet
FA. (135 x Favoriet)
7 aangeboden items van deze kunstenaar
Kees van Bohemen - Bloemen kopen? Bied vanaf 65!
Kees van Bohemen - Bloemen

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorHarryWesterdok

Jaartal1976
Afmetingen85.5 cm x 82.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Kees van Bohemen - Zeefdruk, vrouwfiguur - Ingelijst kopen? Bied vanaf 150!
Kees van Bohemen - Zeefdruk, vrouwfiguur - Ingelijst

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorVeilingmeester

Jaartal1978
Afmetingen79 cm x 62 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Kees van Bohemen - VROUWENFIGUUR / KLEURZEEFDRUK / 90x70cm / SIG / PASSE-PARTOUT kopen? Bied vanaf 195!
Kees van Bohemen - VROUWENFIGUUR / KLEURZEEFDRUK / 90x70cm / SIG / PASSE-PARTOUT

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKUNSTHUIS_BE

Afmetingen68 cm x 52 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout

Kees van Bohemen - proefdruk: Macbeth kopen? Bied vanaf 70!
Kees van Bohemen - proefdruk: Macbeth

Prenten & Uitgaves

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

TechniekProefdruk
Afmetingen86 cm x 61 cm (h x b)
Kees van Bohemen - Litho: Els - 1978 kopen? Bied vanaf 175!
Kees van Bohemen - Litho: Els - 1978

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1978
TechniekLitho
Afmetingen64.5 cm x 49 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
Kees van Bohemen - Litho: Doortje - 1978 kopen? Bied vanaf 200!
Kees van Bohemen - Litho: Doortje - 1978

Grafiek (handgesigneerd)

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1978
TechniekLitho
Afmetingen74 cm x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Kees van Bohemen - IJshockeyspeler kopen? Bied vanaf 95!
Kees van Bohemen - IJshockeyspeler

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorISJ

TechniekAquarel
Afmetingen75 cm x 55 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst

Kunst kopen van Kees van Bohemen

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Kees van Bohemen? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Kees van Bohemen. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Kees van Bohemen en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Kees van Bohemen te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Kees van Bohemen!

Volg het aanbod kunst van Kees van Bohemen te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Kees van Bohemen te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Kees van Bohemen instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Kees van Bohemen kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Kees van Bohemen!

Waarom via Kunstveiling kunst van Kees van Bohemen kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Kees van Bohemen en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Kees van Bohemen via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Kees van Bohemen of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Kees van Bohemen?

Kunst kopen van Kees van Bohemen begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Kees van Bohemen, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Kees van Bohemen. Om meer kans te maken om de Kees van Bohemen te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Kees van Bohemen! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.