5. Paul Citroen

Paul Citroen (1896-1983)

11 aangeboden items / 85 verkochte items

FA. (74 x Favoriet)

Paul CITROEN (Berlijn 1896 - Wassenaar 1983)

Schilderijen, Grafiek, Boeken, Fotografie

Paul Citroen groeide op in Berlijn waar hij reeds op jonge leeftijd met Kunst en Literatuur in aanraking kwam. Paul Citroen studeerde aan de Kunsthochschule te Berlijn. Als medeoprichter van een Kunstboekhandel in Berlijn, kwam hij in aanraking met vele vernieuwende kunstenaars, waaronder de leden van de DaDa beweging. Onder invloed van deze omgeving begon Paul Citroen weer te tekenen en werd toegelaten tot de beroemde Bauhaus opleiding in Weimar, waar hij les kreeg van grootheden uit de kunstgeschiedenis als Paul Klee en Kandinsky.

In 1927 vestigt Paul Citroen zich in Nederland, Amsterdam waar hij aanvankelijk vooral bezig is met fotografie. In 1933 is hij mede oprichter van de ?Nieuwe Kunstschool? die echter in 1937 moest sluiten. Hierna wordt Paul Citroen docent aan de Haagse Kunstacademie tot 1960 (m.u.v. de oorlogsjaren).

Als docent aan de Haagse Kunstacademie is hij een van de drijvende krachten achter de beweging die nu de ?Nieuwe Haagse School? genoemd wordt. Paul Citroen was vooral bekend vanwege zijn vele portretten die hij maakte.

Het werk van Paul Citroen bevindt zich in vele museale, bedrijfs- en particuliere collecties, o.a. in de Rijkscollectie. In 1950 en 1956 behaalde hij de Jacob Marisprijs.

Duits Nederlands

11 aangeboden items van deze kunstenaar
Laatste
kans
Paul Citroen - litho - Mart Kempers kopen? Bied vanaf 40!

Paul Citroen - litho - Mart Kempers

Geplaatst doorduif

Jaartal1976
TechniekLitho
Afmetingen66 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Paul Citroen - Onbekend "meisje met hoed" kopen? Bied vanaf 50!

Paul Citroen - Onbekend "meisje met hoed"

Geplaatst doorFransman

TechniekLitho
Afmetingen52 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout

Paul Citroen - A’dam’s en Eva’s, complete uitgave met 12 litho’s (groot) kopen? Bied vanaf 375!

Paul Citroen - A’dam’s en Eva’s, complete uitgave met 12 litho’s (groot)

Geplaatst doorRosser

Jaartal1971
TechniekLitho
Afmetingen79 cm x 59 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Paul Citroen - Litho: "Anneloor" - 1976 kopen? Bied vanaf 60!

Paul Citroen - Litho: "Anneloor" - 1976

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

Jaartal1976
TechniekLitho
Afmetingen65 cm x 50 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Paul Citroen - Litho: "Ella" - 1976 kopen? Bied vanaf 60!

Paul Citroen - Litho: "Ella" - 1976

Jaartal1976
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Paul Citroen - Litho: "Jan Cremer" - 1976 kopen? Bied vanaf 75!

Paul Citroen - Litho: "Jan Cremer" - 1976

Jaartal1976
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Paul Citroen - Litho: "Lyda" - 1976 kopen? Bied vanaf 50!

Paul Citroen - Litho: "Lyda" - 1976

Jaartal1976
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Paul Citroen - litho - Piet Clement kopen? Bied vanaf 40!

Paul Citroen - litho - Piet Clement

Geplaatst doorduif

Jaartal1976
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Paul Citroen - litho: 2 heren - 1971 + voorblad met foto van Paul Citroen kopen? Bied vanaf 55!

Paul Citroen - litho: 2 heren - 1971 + voorblad met foto van Paul Citroen

Jaartal1971
TechniekLitho
Afmetingen57 cm x 77 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Paul Citroen - Litho: Sandberg kopen? Bied vanaf 50!

Paul Citroen - Litho: Sandberg

Jaartal1976
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Paul Citroen - 2 Portretten - Gesigneerde Litho kopen? Bied vanaf 50!

Paul Citroen - 2 Portretten - Gesigneerde Litho

Geplaatst doorAnkering

Jaartal1971
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst