5. Theodoor Heynes

Theodoor Heynes (1920-1990)

1 aangeboden items / 9 verkochte items

FA. (11 x Favoriet)

Theodoor Heynes (Kaag, 7 april 1920 ? Amsterdam, 1 augustus 1990) was een Nederlands kunstschilder, aquarellist, tekenaar en etser.Leven en werk[bewerken]Theodoor Heynes leerde aanvankelijk modeltekenen bij de Leidse schilderacademie Ars Aemula Naturae. Daarna studeerde Theodoor Heynes aan de Rijksacademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam. Hij was er leerling van G_ R_ling en Willem van den Berg. Van 1940 tot 1942 was hij er leerling van de Tekenafdeling en van 1942 tot 1947 van de afdeling Vrije Schilderkunst. Hij maakte studiereizen naar Frankrijk (Bretagne) en woonde en werkte van 1947 tot 1953 in Zweden (o.a. _land, Sm_land en Stockholm). Vanaf 1953 woonde hij met zijn gezin in Amsterdam. Vanaf 1960 is Theodoor Heynes zich steeds meer gaan toeleggen op aquarellen, tekeningen en etsen en is zijn werk geleidelijk figuratief geabstraheerd. Onderwerpen van zijn werk zijn o.a. landschap, stad, haven, vee, stilleven, portret, figuur en naakt.Lidmaatschap, prijzen en collecties[bewerken]Theodoor Heynes was lid van Arti et Amicitiae in Amsterdam, de Nederlandse Kring van Tekenaars, de Hollandse Aquarellisten Kring en de Haagse Aquarellisten. Hij won de Arti-medaille in 1964 en de Jeanne Oostingprijs in 1971.Werk van Theodoor Heynes werd aangekocht door het Rijk, door het Stedelijk Museum Amsterdam, door het Museum Henriette Polak te Zutphen, het Stedelijk Museum Alkmaar en het Museum Maassluis.

Theodoor Heynes - - Landschap - - ingelijst kopen? Bied vanaf 195!

Theodoor Heynes - - Landschap - - ingelijst

Tekening / Aquarel

Geplaatst doorMiles

Eindtijd15-08-2021 om 10:00

TechniekAquarel
Afmetingen46 cm x 66 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst