Corneille - Litho, Zonder titel IV - Ingelijst

Corneille - Litho, Zonder titel IV - Ingelijst kopen? Bied vanaf 300!
Corneille - Litho, Zonder titel IV - Ingelijst kopen? Bied vanaf 300!Corneille - Litho, Zonder titel IV - Ingelijst kopen? Bied vanaf 300!Corneille - Litho, Zonder titel IV - Ingelijst kopen? Bied vanaf 300!Corneille - Litho, Zonder titel IV - Ingelijst kopen? Bied vanaf 300!Corneille - Litho, Zonder titel IV - Ingelijst kopen? Bied vanaf 300!
  • Corneille (1922-2010)
Type kunstwerk Grafiek (handgesigneerd)
Jaartal 2002
Techniek Litho
Stijl Modern
Onderwerp Figuren
Ingelijst Ingelijst
Afmetingen 62 x 50 cm (h x b)
Incl. lijst 83 x 63 cm (h x b)
Gesigneerd Handgesigneerd
Oplage 63/125
Dit werk is onderdeel van de CoBrA Special special.
Zeer mooie Litho van Corneille.

Samen met Karel Appel en Constant richtte Corneille de Nederlandse Experimentele Groep (1948) op, die later CoBrA zou worden. In 1950 vestigde Cornelis Guillaume van Beverloo – zijn officiële naam – zich in Parijs, waar hij exposeerde in diverse tentoonstellingen.

Een reis door de Sahara in 1951 maakte een blijvende indruk en resulteerde in een reeks schilderijen die de aarde afbeelden als een door de zon verschroeide massa van zand en steen, met slechts enkele overgebleven planten- en diersoorten. In de jaren die volgden, reisde Corneille de wereld rond en bezocht hij Zuid-Amerika, de Verenigde Staten en Centraal-Afrika. De werken die hij in deze periode maakte, bestonden vaak uit vogelperspectief van vlakke landschappen en steden, maar hij bracht steeds meer beweging in zijn werk, met sterkere kleurcontrasten en compacte vormen.
Vanaf eind jaren zeventig werden Corneilles schilderijen, gouaches en tekeningen figuratiever, met grote kleurvlakken. In een lyrische stijl die hij nooit zou verlaten, legde hij vast wat hij zag en meemaakte, en schilderde hij visioenen van tropische landschappen en tuinen met planten, dieren en vrouwen.
Corneille werd een van de meest populaire Nederlandse schilders van zijn tijd en zijn werk geniet nog steeds internationale faam. Kunstgalerie Jaski beheert een uitgebreide collectie van zijn werk, bestaande uit schilderijen, gouaches, tekeningen, prenten, objecten, keramiek en decoratieve voorwerpen uit de periode 1948 tot heden.
Corneille overleed in 2010 in Parijs op 88-jarige leeftijd.

Passe-partout/lijsten: Beschadigingen aan lijsten worden niet beschreven. Indien een werk achter glas is ingelijst en het glas gebroken is, zal dit wel vermeld worden. Passe-partouts worden op geen enkele manier gegarandeerd en ook niet altijd meegezonden.