Houthem Sint-Gerlach - 1947
Aquarel en houtskool op papier, geleverd met een certificaat van echtheid van de Fondation Guillaume Corneille.
Dit is een zeer ontroerende na-oorlogse tekening. Guillaume Corneille keert terug naar de plaatsen van zijn jeugd. Afkomstig uit Luik en Visé, beeldt hij hier het gehucht Houthem Sint-Gerlach af, op enkele kilometers van Maastricht. De schilder is 25 jaar oud. Als tiener verliet hij de streek met zijn Nederlandse ouders om zich in Harlem te vestigen en zette zijn studie voort in Amsterdam.
Hij leerde tekentechnieken aan de Rijksacademie voor Beeldende Kunsten in Amsterdam. Het onderwijs bleek al snel te klassiek te zijn. Samen met zijn medestudent Karel Appel leerde hij de werken van Van Gogh, Gauguin en Matisse het liefst uit boeken.
Guillaume Corneille, in de jaren vijftig erkend als een groot schilder van de Noord-Europese abstractie, laat hier zien dat hij ook uit de natuur kan putten. In de jaren veertig ging hij heen en weer tussen een inventief abstract werk en een meer conventioneel figuratief werk.
Afmetingen : 21,5 x 16,5 cm
Afmetingen met kader : 33 x 26
Zeer goede staat - Veilige levering door UPS
Herkomst : Collectie Guillaume Corneille (1922-2010), schilder geboren in Luik uit Nederlandse ouders en lid van de Cobra-groep met Karel Appel, Asger Jorn, Dotremont, Constant, Joseph Noiret, of later Alechinsky.
Sint-Gerlac (in het Nederlands en Limburgs: Sint Gerlach of Sint-Gerlach) is een Nederlands gehucht van ongeveer 170 inwoners (2005) in de gemeente Fauquemont-sur-Gueule, in de provincie Nederlands Limburg.
St. Gerlach is een gehucht van het dorp Houthem, waarvan het de historische kern is, zo niet het eigenlijke centrum. In de 12e eeuw leefde hier de kluizenaar Gerlac de Houthem, die rond 1164 overleed. Al snel stroomden pelgrims naar Houthem om zijn graf te vereren, en aan het eind van de eeuw stichtte de orde der norbertijnen hier een klooster. In de 19e eeuw werd dit klooster omgevormd tot een kasteel, het Château Saint-Gerlac.
In het centrum van Sint-Gerlach staan verschillende oude vierkantshoeves uit de 18e eeuw. Sint-Gerlach heeft een treinstation (Gare de Houthem-Sint-Gerlach).
Tot 1940 maakte Sint-Gerlach deel uit van de gemeente Houthem.