Een grote ingelijste kleuren-linosnede uit 1957 van de van oorsprong Friese kunstenares Jeanne Bieruma Oosting (1898-1994).
Titel: “Exotische tuin”.
Gemaakt in een oplage van 300 exemplaren. Dit is nummer 74.
Gesigneerd, genummerd en getiteld met potlood. Ook gemonogrammeerd (J.O.) linksonder in de plaat.
Ingelijst in de oorspronkelijke houten lijst met passe-partout en glasplaat.
De linosnede is in zeer goede staat. Zie ook de foto’s voor een eigen indruk.
Adriana Johanna Wilhelmina (Jeanne) Bieruma Oosting (Leeuwarden, 5 februari 1898 – Almen, 14 juli 1994) was een Nederlandse aquarellist, beeldhouwer, etser, graficus, lithografe, illustratrice, glasschilder, kunstschilder, tekenares en boekbandontwerpster.
Opleiding: School voor Kunst en Kunstnijverheid Haarlem (1917-1918), de Akademie van beeldende kunsten Den Haag( 1926-1929), Académie de la Grande Chaumière Parijs (1929).
Ze is met name bekend geworden om haar grafische werk, als een van de vernieuwers van de Nederlandse grafische kunst van de twintigste eeuw.