5. Peter Alma

Peter Alma (1886-1969)

1 aangeboden items / 20 verkochte items

FA. (23 x Favoriet)

Peter ALMA (Medan 1886 - Amsterdam 1969)

Peter Alma studeerde aan de Akademie van Beeldende Kunsten in Den Haag en in Parijs. Hij raakte hier bevriend met bekende kunstenaars, als Piet Mondriaan en Diego Rivera. Hij woonde en werkte in Den Haag, Amsterdam, Laren en Parijs. Het communisme kwam sterk in het werk van Alma naar voren. In de jaren 20 maakte hij vooral werken in de stijl van het figuratief constructivisme, een avant-gardistische schilderstijl uit Rusland. Deze stijl kenmerkt zich door het gebruik van veel geometrische vormen en een beperkt kleurenpalet. Constructivisten weergaven met hun kunst vaak techniek en/of de industriële wereld. Later maakte Peter Alma vooral monumentaal werk, een bekend voorbeeld van een werk in deze stijl is te zien als wandschildering in het Amstelstation te Amsterdam. Het figuratieve in zijn werk onderscheidde hem van De Stijl, waaraan hij wel gelinkt werd. Hij vond De Stijl met haar abstracte beeldtaal te onbegrijpelijk voor de gewone man.

Peter Alma - gesigneerde linoleumsnede kopen? Bied vanaf 55!

Peter Alma - gesigneerde linoleumsnede

Geplaatst doorFojo

Eindtijd06-06-2021 om 20:27

TechniekHout/Linosnede
Afmetingen62 cm x 87 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
DragerJapans Papier
IngelijstNiet Ingelijst