In de woestijn - (Niger vallei)
Dans le désert, tussen figuratie en abstractie, geeft de indruk van warmte weer die de schilder ervaart onder een zwarte zon, in een geologisch landschap waar de 4 elementen in elkaar overvloeien.
Corneille en zijn eerste echtgenote Henny Riemens, grote reizigers en gefascineerd door de lezingen van Levi-Strauss en de eerste filmreportages over Afrika, begonnen in 1956 en 1957 aan het waanzinnige project om per jeep door Afrika te trekken en zich volledig in het continent onder te dompelen. In tegenstelling tot Picasso of André Breton, die een verzameling Afrikaanse voorwerpen aanlegden zonder te reizen, ondernam Corneille verschillende reizen om zijn liefde voor Afrika om te zetten in Levende Kunst. Al heel vroeg, in 1947, op 25-jarige leeftijd, trad hij in de voetsporen van Paul Klee naar Tunesië en reproduceerde Klee's reisroute
Deze zeldzame zeefdruk uit 1960 toont een woestijnlandschap bij de rivier de Niger.
Gedrukt op grijs getint papier op 50 exemplaren. Referentie : catalogue raisonné Donkersloot n°85 - Origineel serigraph, getiteld, gesigneerd en gedateerd in potlood door de kunstenaar onderaan de afbeelding.
Werk klaar om opgehangen te worden, in een mooie zwarte houten lijst.
Afmetingen : 34 x 49,5 cm
Zeer goede staat - Papier een beetje vergeeld door de tijd - Veilig verzonden door UPS met verzekering.
Herkomst : Atelier Guillaume Corneille, schilder geboren in Luik uit Nederlandse ouders, stichtend lid van de Cobra-groep met Asger Jorn, Karel Appel, Constant, Dotremont, Joseph Noiret en later Alechinsky of Jacques Doucet