Grote litho van de schilder Guillaume Corneille, met de hand gesigneerd in inkt onderaan de prent.
Guillaume Corneille heeft, net als andere schilders van de moderne kunst, sport in zijn kunst vertegenwoordigd. Net als Nicolas de Staël en Robert Delaunay, die hij zeer bewonderde, maakte Guillaume Corneille verschillende werken over voetballers, boksers of wielrenners. Guillaume Corneille, schilder van kleur en geluk, associeert de loper en het Olympisch stadion met de vlucht van een vogel, een sterk werk in het kielzog van Gauguin of Matisse.
Herkomst: Atelier Guillaume Corneille (1922-2010), schilder geboren in Luik uit Nederlandse ouders, stichtend lid van de Cobra-groep, met Asger Jorn, Karel Appel, Constant, Dotremont en vervolgens Alechinsky en Jacques Doucet