5. Harry van Kruiningen

Harry van Kruiningen (1906-1996)

5 aangeboden items / 146 verkochte items

FA. (61 x Favoriet)

Harry van KRUININGEN (Kruiningen 1906 - Laren 1996)

Graficus, grafisch ontwerper, illustrator

Opleiding: Harry van Kruiningen volgde een opleiding aan het Instituut voor Kunstnijverheid in Amsterdam en studeerde vervolgens aan het Tekeninstituut Piersma in Amsterdam. Woont en werkt in Amsterdam

Harry van Kruiningen is vooral bekend als graficus en illustrator van kinderboeken, zoals De Tovertuin van Eekje Hoorn. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werkte Harry van Kruinigen bij het verzet en gebruikte hij zijn lithopers om valse persoonsbewijzen te maken. Na de oorlog sloot Harry Van Kruiningen zich aan bij een kunstenaarsvakgroep en van 1958 tot 1971 werkte hij als docent Grafische Technieken aan de Academie van Beeldende Kunsten in Arnhem. Tijdens zijn leven ontving Harry van Kruiningen diverse onderscheidingen.

Exposities en prijzen:

Prijs van het Prins Bernhardfonds, 1959Prijs van de critici, 1962Zilveren medaille, Internationale boek- en grafiektentoonstelling, Leipzig

Door: Arthur Brouwers

5 aangeboden items van deze kunstenaar
Harry van Kruiningen - Vissersschip kopen? Bied vanaf 150!

Harry van Kruiningen - Vissersschip

Geplaatst doorFransman

TechniekLitho
Afmetingen44 cm x 33 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout

Harry van Kruiningen - Complete portfolio met 8 kleurenlitho's | 'Halewijn' | 1956 kopen? Bied vanaf 325!

Harry van Kruiningen - Complete portfolio met 8 kleurenlitho's | 'Halewijn' | 1956

Geplaatst doorJJvanWijk

Jaartal1956
TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Harry van Kruiningen - Het lied van Heer Halewijn, volledige uitgave met 8 kleurenlitho's kopen? Bied vanaf 250!

Harry van Kruiningen - Het lied van Heer Halewijn, volledige uitgave met 8 kleurenlitho's

Geplaatst doorRosser

Jaartal1956
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Harry van Kruiningen - BRABANTSE BOERDERIJ kopen? Bied vanaf 300!

Harry van Kruiningen - BRABANTSE BOERDERIJ

Geplaatst dooreppie

Afmetingen38 cm x 48 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Harry van Kruiningen - 8 litho's: Gilgamish - 1955 kopen? Bied vanaf 295!

Harry van Kruiningen - 8 litho's: Gilgamish - 1955

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1955
TechniekLitho
Afmetingen40 cm x 27.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst