Harry van Kruiningen (1906-1996)
  5. Harry van Kruiningen

Kunstschilder, Graficus

Harry van KRUININGEN (Kruiningen 1906 - Laren 1996)

Graficus, grafisch ontwerper, illustrator

Opleiding: Harry van Kruiningen volgde een opleiding aan het Instituut voor Kunstnijverheid in Amsterdam en studeerde vervolgens aan het Tekeninstituut Piersma in Amsterdam. Woont en werkt in Amsterdam

Harry van Kruiningen is vooral bekend als graficus en illustrator van kinderboeken, zoals De Tovertuin van Eekje Hoorn. Tijdens de Tweede Wereldoorlog werkte Harry van Kruinigen bij het verzet en gebruikte hij zijn lithopers om valse persoonsbewijzen te maken. Na de oorlog sloot Harry Van Kruiningen zich aan bij een kunstenaarsvakgroep en van 1958 tot 1971 werkte hij als docent Grafische Technieken aan de Academie van Beeldende Kunsten in Arnhem. Tijdens zijn leven ontving Harry van Kruiningen diverse onderscheidingen.

Exposities en prijzen:

Prijs van het Prins Bernhardfonds, 1959Prijs van de critici, 1962Zilveren medaille, Internationale boek- en grafiektentoonstelling, Leipzig

Door: Arthur Brouwers

Aangeboden items
6
Verkochte items
213
Nationaliteit
Nederlands Nederlands
Links
Favoriet
Harry van Kruiningen - Litho: Halewijn - 1956 kopen? Bied vanaf 55!
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands Litho: Halewijn - 1956
TechniekLitho
Afmetingen19.5 x 14 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstAlleen in Passe-partout
€ 55
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
TechniekLitho
GesigneerdHandgesigneerd
€ 55
Harry van Kruiningen - Vissersschepen, aquatint ets kopen? Bied vanaf 175!
Harry van Kruiningen (1906-1996) Nederlands Vissersschepen, aquatint ets
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen57 x 41 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 175
Harry van Kruiningen - Complete portfolio met 8 kleurenlitho's | 'Halewijn' | 1956 kopen? Bied vanaf 280!
TechniekLitho
Afmetingen40 x 28 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
€ 280

Kunst kopen van Harry van Kruiningen

Wilt u graag een kunstwerk kopen van Harry van Kruiningen? Bekijk dan het actuele veilingaanbod en bied mee op mooie en unieke kunstwerken van Harry van Kruiningen. Betaalbare en exclusieve kunst kopen van Harry van Kruiningen en andere erkende kunstenaars is leuk, toegankelijk én binnen handbereik via Kunstveiling. Ontdek nu alle kunstwerken van Harry van Kruiningen te koop bij Kunstveiling en bemachtig uw eigen Harry van Kruiningen!

Volg het aanbod kunst van Harry van Kruiningen te koop

Wilt u op de hoogte gehouden worden van nieuw aanbod van Harry van Kruiningen te koop? Via uw persoonlijke Kunstveiling account kunt u Harry van Kruiningen instellen als uw favoriete kunstenaar. Wanneer er nieuwe Harry van Kruiningen kunstwerken in de veiling worden geplaatst, ontvangt u hierover per e-mail bericht. Daarnaast kunt u alle kunstwerken van uw favoriete kunstenaars eenvoudig bekijken via uw persoonlijke account. Op die manier loopt u nooit meer een nieuw item in de veiling mis en koopt u gemakkelijk kunst van Harry van Kruiningen!

Waarom via Kunstveiling kunst van Harry van Kruiningen kopen?

Via Kunstveiling koopt u unieke kunstwerken van Harry van Kruiningen en andere erkende kunstenaars tegen veilingprijzen. Kunst kopen van Harry van Kruiningen via Kunstveiling is toegankelijk, transparant en laagdrempelig. Dagelijks worden vele nieuwe kunstwerken in de veiling geplaatst, van moderne schilderijen tot oude prenten en van sculpturen tot design en sieraden. U stemt het aanbod gemakkelijk op uw eigen wensen af en wordt automatisch in contact gebracht met de verkoper als u na afloop van de veiling de hoogste bieder bent. U betaalt bij Kunstveiling slechts 15% veilingkosten over de hamerprijs. Dit wordt bij het uitbrengen van een bod al aangegeven, zodat u achteraf nooit voor verrassingen komt te staan.

Bovendien kunt u via Kunstveiling ook zelf kunst van Harry van Kruiningen of andere erkende kunstenaars verkopen. Meer over het verkopen van kunst leest u op de pagina Kunst Verkopen.

Hoe breng ik een bod uit op een kunstwerk van Harry van Kruiningen?

Kunst kopen van Harry van Kruiningen begint bij het plaatsen van een bod. Om een bod uit te brengen op een kunstwerk van Harry van Kruiningen, heeft u account bij Kunstveiling nodig. Hier maakt u gemakkelijk een account aan. Bij alle items in de veiling treft u detailgegevens van het kunstwerk, een openingsbod en een aflooptijd. Tot deze tijd kunt u een bod uitbrengen op het kunstwerk van Harry van Kruiningen. Om meer kans te maken om de Harry van Kruiningen te bemachtigen, kunt u een autobod instellen. Bent u de winnende bieder? Dan neemt de verkoper contact met u op. Is het kunstwerk helaas aan u voorbijgegaan? Bekijk dan het actuele aanbod met alle andere kunst van Harry van Kruiningen! Let op: lees voordat u kunst gaat kopen of verkopen via Kunstveiling de veilingregels goed door.