5. Herman Berserik

Herman Berserik (1921-2002)

7 aangeboden items / 130 verkochte items

FA. (87 x Favoriet)

Herman BERSERIK (Den Haag 1921 - Den Haag 2002)

Schilder, Graficus

Opleiding: Herman Berserik volgde zijn opleiding aan de Koninklijke Academie van Beeldende Kunsten te Den Haag.. Den Haag

Herman (Hermanus) Berserik heeft vele jaren (van 1960 tot 1986) van zijn leven in Rijswijk gewoond. Maar ondanks dat maakte Berserik onmiskenbaar deel uit van de Haagse kunstwereld, onder meer als docent aan de Haagse Academie voor Beeldende Kunst van 1958 tot 1978 en als actief lid van schilderkundig genootschap ?Pulchri Studio?Vooral Berseriks bijdragen aan het Pulchri-blad werden veel gelezen omdat deze praktische tips bevatten over het schildersvak. Bovendien was Herman Berserik werkzaam als illustrator. Berserik maakte honderden pocketomslagen voor Salamander en Ooievaar. Herman Berserik maakte reizen naar o.m. Noord-Afrika, Syrië, Libanon. Herman Berserik verkreeg in 1948 en 1949 de koninklijke subsidie.Herman Berserik laat een rijke collectie schilderijen na: Berseriks liefde voor licht en water is te herkennen in zijn werk in de Vorm van schepen, Bruggen, sluizen. Verder schilderde hij Landschappen, Stillevens, wielrenners, poppen, Speelgoed en flessen, zelfportretten en stadsgezichten

Exposities en prijzen:

Museum Henriette Polak, ZutphenMuseum voor Moderne Kunst Arnhem (MMKA), ArnhemMuseum Rijswijk, Rijswijk

7 aangeboden items van deze kunstenaar
Herman Berserik - Ingelijste aquarel: De goochelaar - 1974 kopen? Bied vanaf 550!

Herman Berserik - Ingelijste aquarel: De goochelaar - 1974

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1974
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen46 cm x 38 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstIngelijst
Laatste
kans
Herman Berserik - ets: Bloem - oplage slechts 15 stuks kopen? Bied vanaf 60!

Herman Berserik - ets: Bloem - oplage slechts 15 stuks

Geplaatst doorKiewitKunstonder100euro

TechniekEts
Afmetingen12.5 cm x 16.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Herman Berserik - Ets Orientaals stadsgezicht kleine oplage kopen? Bied vanaf 55!

Herman Berserik - Ets Orientaals stadsgezicht kleine oplage

Geplaatst doorCello1

Jaartal1960
TechniekEts
Afmetingen36 cm x 46 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Herman Berserik - Ets Pitrot role de Gustave kopen? Bied vanaf 50!

Herman Berserik - Ets Pitrot role de Gustave

Geplaatst doorCello1

Jaartal1973
TechniekEts
Afmetingen32.5 cm x 32.2 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Herman Berserik - Gesigneerd boekje + 2 gesigneerde werken kopen? Bied vanaf 175!

Herman Berserik - Gesigneerd boekje + 2 gesigneerde werken

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1981
TechniekEts
Afmetingen19.5 cm x 23 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst

Herman Berserik - Litho olielamp , gesigneerd- 1982 kopen? Bied vanaf 99!

Herman Berserik - Litho olielamp , gesigneerd- 1982

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1982
TechniekLitho
Afmetingen20 cm x 23.5 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst
Herman Berserik - Aquarel - 1970 kopen? Bied vanaf 550!

Herman Berserik - Aquarel - 1970

Geplaatst doorKiewitKunst

Jaartal1970
TechniekEts/Aquatint
Afmetingen30 cm x 40 cm (h x b)
GesigneerdHandgesigneerd
IngelijstNiet Ingelijst